Sport – sog‘lom muhit, sog‘lom jamoa!
Qoraqalpogʻiston Respublikasi Elektromagnit moslashuv xizmati xodimlari tashkilotda sog‘lom turmush tarzini targ‘ib qilishga qaratilgan imkoniyatlar, shart sharoitlardan to‘g‘ri va maqsadli foydalanib kelishmoqda. Xususan, xodimlarimiz ish vaqtidan bo‘sh paytlarda futbol, stol tennisi bilan muntazam shug‘ullanib o‘zlarining jismoniy faolligini va ruhiy tetikligini mustahkamlashga e’tibor qaratib kelishmoqda.
Bunday tadbirlar birinchi navbatda har bir xodimning jismonan chiniqishiga xizmat qiladi, qolaversa bunday uchrashuvlarda yosh avlodlar uchrashib muloqot qilishadi, o‘zaro bilim va tajriba almashadi hamda ularda jamoaviy ruhni qo‘llab quvvatlashga, yagona maqsad sari intilishga, birlashishga imkon paydo bo‘ladi.
photo2026-06-2312-00-53.jpg
Shu kunlarda Amerika qit’asida bo‘lib o‘tayotgan futbol bo‘yicha Jahon chempionati o‘yinlarida ilk marotaba ishtirok etayotgan va munosib ishtirok etib mamlakatimizni butun dunyoga tanitayotgan Milliy terma jamoamizga omad tilab qolamiz!
photo2026-06-2312-00-59.jpg
Futbol — shunchaki o‘yin emas, bu — ahillik, vatanparvarlik va bir jamoa bo‘lib harakat qilish san’atidir. Milliy terma jamoamizning maydondagi matonati bizni ham birdamlikka chorlaydi.

Сотрудники Службы электромагнитной совместимости Республики Каракалпакстан эффективно и целесообразно используют созданные в организации условия для продвижения здорового образа жизни. В частности, в свободное от работы время сотрудники регулярно занимаются футболом и настольным теннисом, уделяя особое внимание поддержанию своей физической активности и бодрости духа.
Подобные мероприятия, в первую очередь, способствуют физической закалённости каждого работника. Кроме того, на таких встречах молодое поколение активно общается, обменивается знаниями и опытом. Это создает прекрасную возможность для укрепления командного духа, сплочения и стремления к единой цели.
В эти дни мы искренне желаем удачи нашей Национальной сборной, которая впервые в своей истории принимает участие в матчах чемпионата мира по футболу, проходящего на американском континенте, и достойно представляет нашу страну, прославляя её на весь мир!
Футбол — это не просто игра. Это искусство единения, патриотизма и умения действовать как одна команда. Стойкость и мужество нашей Национальной сборной на поле призывают и всех нас к еще большему сплочению и солидарности.