So‘nggi yillarda, O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2020-yil 30-oktabrdagi “Sog‘lom turmush tarzini keng tatbiq etish va ommaviy sportni yanada rivojlantirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi PF-6099-son Farmoniga asosan barcha sohalarda ishchi-xodimlar orasida sport musobaqalarini tashkil etish, ularning bo‘sh vaqtlarini mazmunli o‘tkazish, ommaviy sportga keng jalb qilish va sog‘lom turmush tarzini targ‘ib qilish bo‘yicha qator tadbirlar amalga oshirilmoqda.
Shu qatorda, bizning korxonamizda ham sportga alohida etibor qaratilgan bo‘lib, bugungi kunda xizmatimiz xodimlari orasida sportning mini-futbol, shaxmat, stol tennisi va suzish kabi turlari bo‘yicha musobaqalar doimiy tarzda o‘tkazib kelinmoqda.
Jumladan, joriy yilning 14noyabr kuni “Qoraqalpog‘iston Respublikasi Elektromagnit moslashuv xizmati xodimlari orasida 2024-yil davomida o‘tkaziladigan xaftalik sport tadbirlari” rejasiga muvofiq sportning stol tennisi turi bo‘yicha navbatdagi musobaqa o‘tkazildi. Musobaqa qizg‘in va qiziqarli tarzda o‘tdi. O‘yinlar davomida ishtirokchilar o‘zlarining epchilligi va chaqqonligini namoyish qilishdi.
Muntazam jismoniy tarbiya va ommaviy sportni rivojlantirishga qaratilgan ushbu tadbirlarni o‘tkazishdan asosiy maqsad har bir ishchi-xodimda sog‘lom turmush tarzini shakllantirish, yomon odatlardan voz kechish, shuningdek, jismoniy faoliyat orqali xodimlarning ish faoliyatini yaxshilashdir.

В последние годы, согласно Указу Президента Республики Узбекистан УП-6099 от 30 октября 2020 года "О мерах по широкому внедрению здорового образа жизни и дальнейшему развитию массового спорта" во всех сферах проводится ряд мероприятий, направленных на организацию спортивных соревнований среди сотрудников, на то, чтобы они с пользой проводили свое свободное время, занимались массовыми видами спорта и пропагандировали здоровый образ жизни.
Кроме того, на нашем предприятии также уделяется особое внимание спорту, и сегодня среди наших сотрудников постоянно проводятся соревнования по таким видам спорта, как мини-футбол, шахматы, настольный теннис и плавание.
В частности, в соответствии с планом «Еженедельные спортивные мероприятия, проводимые в течение 2024 года среди сотрудников Службы электромагнитной совместимости Республики Каракалпакстан», 14 ноября текущего года состоялись очередные соревнования по настольному теннису. Соревнования были напряженными и интересными. Во время игр участники демонстрировали свою быстроту и ловкость.
Основной целью проведения данных мероприятий, направленных на развитие регулярной физической культуры и массового спорта, является формирование здорового образа жизни у каждого сотрудника, отказ от вредных привычек, а также повышение работоспособности сотрудников посредством физической активности.