TIU talaba qizlari tanlovning shahar bosqichida gʻolib boʻldi
“Oʻzbekiston xotin-qizlarning 100 innovatsion fikrlari” tanlovining shahar bosqichi boʻlib oʻtdi. Toshkent shahridagi Inha universitetining talaba qizlari tanlovda oʻzlarining ijtimoiy muhim muammolarni hal etishga qaratilgan innovatsion loyihalari bilan faol ishtirok etdi.
Ekspert komissiyasi eng yaxshi ishtirokchilarni tanlab oldi, ular qatorida gʻolib boʻlgan hamda yakuniy respublika bosqichiga yoʻllanma olgan Inha universitetining qizlari ham bor.
Ushbu tanlov xotin-qizlarning innovatsion fikrlari, loyihalari va ishlanmalarini tadbiq etishga koʻmaklashish, fanlar, taʼlim, turli iqtisodiyot sohalarida hamda ijtimoiy hayotda ularning faoliyatini ragʻbatlantirish boʻyicha amaliy ishlar doirasida tashkil etildi.

Студентки IUT победили в городском этапе конкурса
Состоялся городской этап конкурса "100 инновационных идей девушек и женщин Узбекистана". Студентки Университета Инха в Ташкенте активно приняли участие со своими инновационными проектами, которые решают социально-значимые проблемы.
Экспертная комиссия отобрала лучших участниц, среди которых победителями стали девушки из Университета Инха и получили путевку на Республиканский завершающий этап.
Данный конкурс организован в рамках практической работы по содействию практическому внедрению инновационных идей, проектов и разработок девушек и женщин, стимулированию их деятельности в сферах науки, образования, различных отраслях экономики и социальной жизни.