Joriy yilning 19-mart kuni Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universitetida Ta’lim va ishlab chiqarish o‘rtasidagi hamkorlikni yanada mustahkamlash, talaba yoshlarga sharoitlar yaratish maqsadida “Elektromagnit moslashuv markazi” davlat unitar korxonasi tomonidan tashkil qilingan o‘quv auditoriyasining ochilish marosimi bo‘lib o‘tdi.
Mazkur tadbirga, “Elektromagnit moslashuv markazi” DUK boshlig‘i Mansurov Rustam Pulatovich, boshliq o‘rinbosari Xashimxodjayev Avaz Xabibullayevich hamda Radionazorat va texnik rivojlanish xizmati boshlig‘i Alisher Kaxramonovlar tashrif buyurishdi.
Tadbir boshida “Elektromagnit moslashuv markazi” DUK boshlig‘i Mansurov Rustam Pulatovich va TATU rektori Maxkamov Baxtiyor Shuxratovich bilan birgalikda o‘quv auditoriyani rasman ochib berdilar.
O‘quv auditoriyasi sifatli texnik jihozlar bilan ta’minlangan bo‘lib, talabalar korxonamizning qanday faoliyat olib borishi, asosiy vazifalari haqida tushunchalarga ega bo‘lishida katta hissa qo‘shadi.
Hozirgi kunda korxonamiz Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti talabalarini jalb etish va ularni ish jarayonida saqlab qolish loyihasini amalga oshirmoqda. Talabalarni korxonaga jalb etish va saqlab qolish bo‘yicha loyihadan ko‘zlangan maqsad o‘quv davrida malakali kadrlarni tayyorlash, talabalarning kasbiy ko‘nikmalarni egallashiga ko‘maklashish, ishlab chiqarish va bitiruv oldi amaliyotlarini tashkil etishdan iborat.
Shuningdek, ochilish marosimidan so‘ng TATU hududida o‘tkazilayotgan “Olam nurga to‘lsin sen bilan, Navro‘z!” deb nomlangan saylni tomosha qilindi. Saylda haqiqiy Navro‘z bayrami shukuhini berib, unda universitet talabalari, professor-o‘qituvchilari hamda xodimlari ishtirokida zo‘r ishtiyoq bilan nishonlanayotganiga guvohi bo‘lindi.

В ТУИТ состоялась церемония открытия учебной аудитории ГУП «ЦЭМС»
19 марта текущего года в Ташкентском университете информационных технологий имени Мухаммада аль-Хорезми  в целях дальнейшего укрепления сотрудничества между образованием и производством, а также улучшения условий обучения для студенческой молодежи состоялась церемония открытия учебной аудитории, созданной со стороны ГУП “Центр электромагнитной совместимости”.
dfbgghdfg800x533.jpeg
Мероприятие посетили начальник ГУП “Центр электромагнитной совместимости” Мансуров Рустам Пулатович, заместитель начальника Хашимходжаев Аваз Хабибуллаевич и начальник Службы радиоконтроля и технического развития Алишер Кахрамонов.
В начале мероприятия начальник ГУП “Центр электромагнитной совместимости” Мансуров Рустам Пулатович и ректор ТУИТ Махкамов Бахтиёр Шухратович официально открыли учебную аудиторию.
rghtdyrg800x533.jpeg
Учебная аудитория оснащена высококачественным техническим оборудованием, которое даёт возможность студентам поближе ознакомиться  с деятельностью и основными задачами нашего предприятия.
fgfndfdfg800x533.jpeg
brthnrhrth800x533.jpeg
dsfgdfgdfg800x533.jpeg
В настоящее время наше предприятие реализует проект по привлечению студентов Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада аль-Хорезми и предоставлению им возможности для участия в  рабочем процессе предприятия. Целью проекта по привлечению и предоставлению  возможности студентам участия в рабочем процессе предприятия является подготовка квалифицированных кадров в период обучения, содействие приобретению студентами профессиональных навыков, организация производственной и преддипломной практики.
brfghnfgnfgn800x533.jpeg
Также после церемонии открытия, участники наблюдали за праздничным мероприятием «Пусть мир наполнится светом с тобой, Навруз!», которое проходит на территории ТУИТ.  Навруз-праздник весны, который с большим энтузиазмом ежегодно отмечают студенты, преподаватели и сотрудники Университета.