Коронавирус пандемияси бўйича ўқув машғулоти
ЭМММ ДУКнинг 20 февральдаги 43-сонли буйруғи ижросини таъминлаш мақсадида, Наманган вилояти ЭММХда “Коронавирусни (2019-nCOV) тарқалишини олдини олиш ва унинг профилактикаси” мавзусида ўқув семинари ташкил этилди.
Ўқув семинари иштирокчиларига “Коронавирус”ни келиб чиқиши, уни олдини олиш, профилактикаси ҳамда Ўзбекистон Республикаси Соғлиқни сақлаш вазирлиги томонидан ишлаб чиқилган тавсияларни слайд кўринишида тақдим этилди.
Семинардан олган назарий маълумотларни “Коронавирус” пандемияси даврида санитария ва гигена қоидаларига тўлиқ амал қилиш кераклиги тушунтирилди.
Бундан ташқари, хизматимиз ишчиларини антисептик воситаларга бўлган эхтиёжларини қондириш мақсадида шахар дорихонаси билан имзоланган шартнома асосида рақамли инфрақизил термометр, антисептик воситалари ва химоя ниқоблари харид этилди ва ишчиларга тарқатилди.

Тренинг по пандемии коронавируса
Для обеспечения выполнения приказа ГУП ЦЭМС № 43 от 20 февраля в СЭМС Наманганской области был организован учебный семинар «Профилактика и профилактика коронавируса (2019-nCOV)».
Участникам семинара была представлена слайд-презентация о происхождении коронавируса, его профилактике и рекомендациях, разработанных Министерством здравоохранения Республики Узбекистан.
Теоретическая информация, полученная на семинаре, объяснила необходимость полного соблюдения правил санитарии и гигиены во время пандемии коронавируса.
Кроме того, для удовлетворения потребностей наших сотрудников по обеспечению необходимыми средствами гигены были приобретены антисептики и защитные маски и цифровой инфракрасный термометр, которые были розданы работникам.