Joriy yilning 14-noyabr kuni “Elektromagnit moslashuv markazi” davlat unitar korxonasi markaziy apparati bo‘lim va xizmatlari, Qoraqalpog‘iston Respublikasi va viloyatlar Elektromagnit moslashuv xizmatlari xodimlari uchun “ZOOM” ilovasi orqali o‘quv soati o‘tkazildi.
O‘quv soatida, Jamoatchilik va OAV bilan aloqalar mutaxassisi N.Obidova tomonidan UNICEFning O‘zbekistondagi bolalar va o‘smirlar vaziyatining tahlili materiali haqida ma’lumotlar berildi.
Shuningdek, Ma’muriy-xo‘jalik xizmati yetakchi muhandisi A.Sidiqxodjayev tomonidan O‘zbekiston Respublikasi “Energiyani tejash, undan oqilona foydalanish va energiya samaradorligini oshirish to‘g‘risida”gi 2024-yil 7-avgustdagi O‘RQ-940-son Qonuni mazmun-mohiyati tushuntirildi.

14 ноября текущего года через платформу «ZOOM» был проведён очередной час правового обучения для сотрудников центрального аппарата ГУП «Центр электромагнитной совместимости», Служб электромагнитной совместимости Республики Каракалпакстан и областей.
В ходе учебного часа специалист по связям с общественностью и средствами массовой информации Н.Обидова разъяснилa о материале Ситуационный анализ положения детей и подростков в Узбекистане.
Также, ведущий инженер Административно-хозяйственная служба А.Сидикходжаев разъяснила содержание Закона Республики Узбекистан «Об экономии энергии, ее рациональном использовании и повышении энергоэффективности» от 07.08.2024 г. № ЗРУ-940.