Joriy yilning 21-noyabr kuni “Elektromagnit moslashuv markazi” davlat unitar korxonasi markaziy apparati bo‘lim va xizmatlari, Qoraqalpog‘iston Respublikasi va viloyatlar Elektromagnit moslashuv xizmatlari xodimlari uchun “ZOOM” ilovasi orqali o‘quv soati o‘tkazildi.
O‘quv soatida, Transport va logistika bo‘limi yetakchi muhandisi M.Jo‘rayev tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining “G‘ildirakli yangi transport vositalarini ekologik sertifikatlash tizimini takomillashtirish to‘g‘risida”gi 2020-yil 30-yanvardagi 50-son qarori bilan tasdiqlangan Nizomning mazmun-mohiyati tushuntirildi.
Ushbu Nizom O‘zbekiston Respublikasiga olib kiriladigan gaz, benzin va dizel dvigatellari bilan jihozlangan Yevro-4 ekologik toifa  talablariga mos keladigan “M” va “N” toifalardagi g‘ildirakli yangi transport vositalarini ekologik sertifikatlash tartibini belgilaydi.
O‘quv soat davomida, Radiochastota taqdimotlarini muvofiqlashtirish bo‘limi yetakchi muhandisi M.Djalilov  korxonaning xalqaro faoliyati bo‘yicha ma’lumotlar berdi.
Shuningdek, Axborot xavfsizligi va dasturiy mahsulotlarni ta’minlash bo‘limi yetakchi muhandisi D.Li tomonidan Raqamli texnologiyalar vazirligining “Axborot va kiberxavfsizlikni ta’minlash to‘g‘risida”gi 2024-yil 19-noyabrdagi 29-8/7757-sonli xati haqida batafsil ma’lumotlar berildi.

21 ноября текущего года через платформу «ZOOM» был проведён очередной час правового обучения для сотрудников центрального аппарата ГУП «Центр электромагнитной совместимости», Служб электромагнитной совместимости Республики Каракалпакстан и областей.
В ходе учебного часа ведущий инженер Отдела транспорта и логистики М.Жураев разъяснил содержание  Положения, утверждённого Постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан «О совершенствовании системы экологической сертификации новых колесных транспортных средств»  №50 от 30 января 2020 года.
Настоящее Положение определяет порядок экологической сертификации новых колесных транспортных средств категорий “M” и “N”, соответствующих требованиям экологической категории Евро-4, оснащенных газовыми, бензиновыми и дизельными двигателями, ввозимых в Республику Узбекистан.
В течение учебного часа ведущий инженер Отдела координации радиочастотных присвоений М.Джалилов информация о международной деятельности предприятия.
Также, ведущий инженер Отдела информационной безопасности и поддержки программных продуктов Д.Ли подробно разъяснил требования, указанные в письме Министерства цифровых технологий об обеспечении информационной и кибербезопасности №29-8/7757 от 19 ноября 2024 года.