Нuquq tartibot organlari bilan hamkorlikda faoliyat olib borish rejasiga muvofiq, joriy yilning noyabr oyida Qoraqalpog‘iston Respublikasi Elektromagnit moslashuv xizmati mutahassislari tomonidan Qoraqalpog‘iston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi Nukus tuman ichki ishlar bo‘limi shaxsiy tarkib xodimlari ishtirokida O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2020 yil 22 dekabrdagi 801-son qarorining 5-ilovasi “Radioelektron vositalar va yuqori chastotali qurilmalarni O‘zbekiston Respublikasi hududida sotib olish (berish), sotish va (yoki) o‘rnatish (qurish), xorijdan olib kirish va foydalanish tartibiga rioya qilinishi ustidan nazoratni tashkil etishda vazirlik va idoralarning o‘zaro hamkorligi to‘g‘risida”gi Nizom va boshqada sohamizning qonun osti va me’yoriy hujjatlari talablari bilan tanishtirish maqsadida o‘quv seminar tashkil etildi.
O’quv seminar davomida Qoraqalpog‘iston Respublikasi Elektromagnit moslashuv xizmati muhandislari tomonidan o‘z chiqishlari davomida hududimizda radioelektron vositalar va yuqori chastotali qurilmalarni foydalanish tartibi hamda aniqlangan holatlar bo‘yicha hamkorlikda ishlash mexanizmlari to‘g‘risida ma‘lumotlar seminar qatnashchilariga batafsil tushuntirildi.
Seminar yakunida tinglovchilar tomonidan radiomonitoring tashkil etish va elektromagnit moslashuvni ta‘minlash yo‘nalishida o‘zlarining qiziqtirgan savollariga to‘liq javoblar oldilar.

Учебный семинар прошёл в Нукусском РОВД МВД РК.
В соответствии с планом взаимодействия с правохранительными органами, в ноябре месяце текущего года специалистами Службы электромагнитной совместимости Республики Каракалпакстан с участием личного состава Нукусского РОВД МВД РК был организован учебный семинар для ознакомления с требованиями постановления Кабинета Министров за №801 от 22 декабря 2021 года приложение 5 “Положение о взаимодействии министерств и ведомств в организации контроля за соблюдением порядка покупки (передачи), продажи и (или) монтажа (строительства), ввоза и использования радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств на территории Республики Узбекистан” и других нормативных актов нашей отрасли.
В ходе семинара инженеры Службы электромагнитной совместимости Республики Каракалпакстан подробно объяснили порядок использования радиоэлектронных устройств и высокочастотных устройств в нашем регионе и механизмы взаимодействия в выявленных случаях.
По окончании семинара участники получили ответы на интересующие их вопросы по организации радиомониторинга и электромагнитной совместимости.