Коллежда ўқув-семинар ўтказилди!
2017 йил 31 март куни Наманган вилояти Электромагнит мослашув хизмати ходимлари томонидан Ўзбекистон Республикаси Ахборот технологиялари коммуникацияларини ривожлантириш вазирлигининг 2016 йил 20 декабрдаги «Вазирлик тизимидаги акциядорлик компаниялари, жамиятлари, корхона ва муассасаларнинг соҳа таълим муассасалари билан ўзаро ҳамкорлигини янада мустаҳкамлаш тўғрисида»ги 370-сон буйруғи ижросини таъминлаш мақсадида, Наманган вилояти ЭММХ мухандислари Э.Маматкулов, Ф.Журиновлар режа асосида Учқўрғон ахборот технологиялари ва сервис касб-ҳунар коллежи талабалари учун замонавий ахборот технологиялари, телекоммуникациялар, мобил, теле- ва радио узатиш тизимлари мавзуларида ўқув семинари ўтказди.
Ўқув семинарни Учқўрғон ахборот технологиялари ва сервис касб-ҳунар коллежи директори О.Маврулов очиб берди ва олиб борди. У сўзида юртимизда ахборот коммуникация технологиялари ривожига берилаётган эътибор ҳамда соҳага оид янги қабул қилинган қонунлар ҳақида тушунчалар берди. Сўнгра Наманган вилояти ЭММХ муҳандиси Э. Маматқулов талабаларга “Ўзбекистон Республикаси миллий радиомониторинг тизими” ва “Электрмагнит майдон ва тўлқинлар” мавзуларига оид маълумотларни тақдимот кўринишида тушунтириб ўтди. У Ўзбекистон Республикаси миллий радиомониторинг тизими хақида ва олиб борилаётган ислохотлар хақида кенг тушунчаларни берди, тақдимот давомида талабалар электрмагнит майдон ва тўлқинлар ҳақидаги билимларни янада оширдилар. Семинар сўнгида талабалар ўзларини қизиқтирган саволларни бериб юқоридаги мавзулар бўйича барча саволларга етарли жавобларни олиб билим ва кўникмаларини мустаҳкамладилар.

Учебный семинар в колледже
31 марта 2017 года в целях обеспечения приказа № 370 Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан «По укреплению мероприятий по взаимодействию профессиональных колледжей с акционерными компаниями, организациями, предприятиями и учреждениями входящие в структуру министерства» от 20 декабря 2016 года, инженеры СЭМС Наманганской области Э. Маматкулов и Ф. Журинов провели в Учкурганском колледже информационных технологий учебный семинар на темы: современные информационные технологии, телекоммуникации, мобильная связь, теле- и радиовещание.
Учебный семинар открыл директор Учкурганского колледжа информационных технологий О. Маврулов. В своём выступлении он обратил особое внимание на развитие информационных технологий в нашей стране, также информировал студентов о новых нормативных документах относительно этой отрасли. Затем инженер СЭМС Наманганской области
Э. Маматкулов представил вниманию студентов презентационный материал на темы «Система радиомониторинга Республики Узбекистан» и «Электромагнитное поле и волны». Он дал пояснения о системе радиомониторинга Республики Узбекистан и о проводимых работах в этой сфере. Благодаря презентации студенты повысили свои знания об электромагнитном поле и волнах.