Toshkent shahridagi Amity universiteti va «Elektron hukumat» markazi o‘rtasida hamkorlik memorandumi imzolandi
Toshkent shahridagi Amity universiteti va O‘zbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi qoshidagi "Elektron hukumat loyihalarini boshqarish markazi" davlat muassasi o‘zaro hamkorlik memorandumini imzoladi.
Ushbu qaror zamonaviy axborot texnologiyalari sohasida, shuningdek, ta’lim sohasida rivojlanish uchun sa’y-harakatlarni birlashtirish, O‘zbekistonda axborot jamiyatini yanada rivojlantirish bo‘yicha ish va tadqiqot ustuvorligiga ko‘maklashish shartnomalari asosida kuchga kirdi.
Shuni alohida ta’kidlash kerakki, axborot texnologiyalari sohasini rivojlantirishga ahamiyat berilgan iqtidorli yoshlarni samarali rivojlantirish borasidagi sa’y-harakatlarni birlashtirish ham muhim ahamiyatga ega.
“Elektron hukumat loyihalarini boshqarish markazi” davlat muassasi respublikamizda AKT sohasining texnik infratuzilmani yanada rivojlantirishning yangi va ustuvor yo‘nalishlaridan biridir.
Yaqin hamkorlar sifatida davlat muassasasi har bir talabaning davlat miqyosidagi loyihalarda ishtirok yetishi va tajriba orttirishi uchun katta imkoniyat yaratadi.

Университет Амити в Ташкенте и Центр «Электронное правительство Узбекистана» заключили меморандум о сотрудничестве
Университет Амити в Ташкенте и государственное учреждение «Центр по управлению проектами электронного правительства» при Министерстве по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан заключили меморандум о сотрудничестве.
Данное решение направлено на объединение усилий в сфере развития современных информационных технологий, в том числе в сфере образования, поддержку проводимых работ и исследований по дальнейшему развитию цифрового общества в Узбекистане.
Следует особо отметить, что важное значение в вопросах развития сферы ИКТ имеет также объединение усилий талантливой молодежи в целях их эффективного развития.
Государственное учреждение «Центр по управлению проектами электронного правительства» — одно из новых и приоритетных направлений развития технической инфраструктуры в сфере ИКТ республики.
И такое тесное сотрудничество создаст ещё больше возможностей для студентов - принимать участие в масштабных проектах государственного значения и повысить свой профессиональный опыт.