Toshkent shahridagi Inha universiteti va Axborot texnologiyalari va axborot resurslarini rivojlantirish markazi» o‘rtasida hamkorlik memorandumi imzolandi
Toshkent shahridagi Inha universiteti va Axborot texnologiyalari va axborot resurslarini rivojlantirish markaziDUK o‘rtasida hamkorlik memorandumi imzolandi.
Ushbu Memorandumning asosiy maqsadi tomonlar oʼrtasida oʼzaro manfaatli munosabatlarni oʼrnatish, ilmiy-tadqiqot faoliyatini amalga oshirish, anjumanlar, seminarlar, akademik mashgʼulotlar, ishlab chiqarish amaliyotini oʼtkazish, talabalarni oʼqitish jarayonining samaradorligini oshirish, AKT sohasida eng yaxshi xalqaro tajribani joriy etish, mazkur sohada kadrlar tayyorlash sifatini oshirish, universitet bitiruvchilarining keyingi amaliyotiga koʼmaklashish hisoblanadi.

Университет Инха в Ташкенте и Центр информационных технологий и развития информационных ресурсов подписали меморандум о сотрудничестве
Университет Инха в Ташкенте и ГУП «Центр информационных технологий и развития информационных ресурсов» подписали меморандум о сотрудничестве.
Целью настоящего Меморандума является установление взаимовыгодных отношений между сторонами, проведение совместной научно-исследовательской деятельности, конференций, семинаров, академических занятий, стажировок, повышение эффективности учебного процесса, внедрение передового международного опыта в сферу ИКТ, повышение качества подготовки кадров в этой сфере, оказание содействия в обеспечении работой выпускников университета.