AQShga rasmiy tashrif doirasida raqamli texnologiyalar vaziri Sherzod Shermatov va “O‘zbektelekom” AK vakillari Winncom Technologies Corp kompaniyasi vitse-prezidenti Andrey Takh bilan ishchi uchrashuv o‘tkazdilar.
Uchrashuvda tarmoq infratuzilmasini boshqarish va uni kiberhujumlarga nisbatan barqarorligini oshirishning zamonaviy usullari muhokama qilindi. Asosiy e’tibor tarmoq trafiki tahlili, DDoS tahdidlarini aniqlash va ularni bartaraf etish, shuningdek ma’lumot uzatish tizimlarini modernizatsiya qilish va innovatsion texnologiyalarni joriy etishga qaratildi.
Muzokaralar yakunida tomonlar O‘zaro anglashuv memorandumini imzoladilar. Ushbu memorandum tarmoqlar samaradorligini oshirish va xavfsizligini kuchaytirish bo‘yicha pilot loyihalarni amalga oshirish imkoniyatlarini ochadi.
Ushbu tashabbuslar UZTELECOMga tarmoq infratuzilmasining samaradorligini sezilarli darajada oshirish va foydalanuvchilar uchun yanada himoyalangan va intellektual raqamli muhit yaratish imkonini beradi.

UZTELECOM и Winncom Technologies подписали меморандум по инновационным сетевым решениям
В рамках официального визита в США министр цифровых технологий Шерзод Шерматов и представители АК «Узбектелеком» провели рабочую встречу с вице-президентом Winncom Technologies Corp Андреем Тахом.
Обсуждались современные подходы к управлению сетевой инфраструктурой и повышению её устойчивости к кибератакам. Основное внимание уделялось анализу сетевого трафика, обнаружению и нейтрализации DDoS-угроз, а также внедрению инновационных технологий для модернизации систем передачи данных.
По итогам переговоров стороны подписали Меморандум о взаимопонимании, который открывает возможности для пилотных проектов по улучшению производительности сетей и усилению их безопасности.
Эти инициативы позволят UZTELECOM значительно повысить эффективность сетевой инфраструктуры и создать более защищённую и интеллектуальную цифровую среду для пользователей.