Vatan himoyachilari kuni sharafiga
Aloqa tarixi muzeyida Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti maxsus fakulteti hamda «O‘zbektelekom» AK bilan hamkorlikda 14-yanvar – Vatan himoyachilari kuni va O‘zbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlari tashkil etilganining 27 yilligiga bag‘ishlangan harbiy-vatanparvarlik tadbiri o‘tkazildi.
Tadbir O‘zbekiston mintaqalari bilan videokonferensaloqa seansi sifatida tashkil etildi.
Tadbirda TATU prorektori, Maxsus fakultet boshlig‘i H.Muhitdinov va «O‘zbektelekom» AK istiqbolli rivojlanish va innovatsiyalar bo‘yicha direktori vazifasini bajaruvchi J.Maxsudov so‘zga chiqdilar. Barchani 14 yanvar — Vatan himoyachilari kuni umumxalq bayrami bilan muborakbod etdilar. Bu bayram millionlab yurtdoshlarimiz uchun Vatanga jasorat, mardlik, vatanparvarlik va fidokorlik ramzi ekanini ta’kidlab o‘tdilar.
TAТУ maxsus fakulteti boshlig‘i o‘rinbosari, podpolkovnik Y.Xolikov milliy armiyamiz tarixi, olib borilayotgan islohotlar natijalari, Qurolli Kuchlarimizning mamlakatimiz tinchligi va osoyishtaligini himoya qilishdagi salohiyati, yoshlarimizni vatanparvarlik ruhida tarbiyalash va munosib insonni shakllantirishda armiyaning roli haqida so‘zlab berdi.
Harbiy xizmat – bu mardlik, jasurlik, fidoiylik, jasorat va sadoqat maktabi ekanligi misollarda ko‘rsatildi.
Yig‘ilishda TATU maxsus fakulteti kursantlari orasidan harbiy xizmatchilar, mintaqaviy videokonferensaloqa studiyalarida harbiy xizmatchilarning ota-onalari, shuningdek, «O‘zbektelekom» AK xodimlari ishtirok etdilar.
Aloqa tarixi muzeyi foyesida zamonaviy harbiy aloqa vositalari va harbiy qurol uskunalari ko‘rgazmasi tashkil etildi. Yig‘ilganlarga faxriy qorovul rotalari va maxsus otryadi chiqishlari namoyish etildi.

В честь дня Защитников Родины
В Музее истории связи состоялось военно-патриотическое совместное мероприятие Специального факультета Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада ал-Хорезми и АК «Узбектелеком», посвященное празднованию 14 января – Дню защитников Родины и 27-летию образования вооруженных сил Республики Узбекистан.
Мероприятие было организовано в виде сеанса видеоконференсвязи с регионами Узбекистана.
С приветственными словами перед участниками  выступили Х.Мухитдинов, проректор ТУИТ – начальник специального факутета и Ж.Махсудов,  Вр.и.о директора по перспективному развитию и инновациям АК «Узбектелеком».
Они поздравили всех с всенародным праздником 14 января – Днём защитников Родины. Было сказано, что для миллионов наших сограждан этот праздник является символом мужества, стойкости, патриотизма, и беззаветного служения Родине.
Заместитель начальника специального факультета ТУИТ подполковник Й.Холиков, рассказал об истории национальной армии, результатах проводимых реформ, потенциале Вооруженных сил по защите мира и спокойствия в стране, роли армии в воспитании молодежи в духе патриотизма и формировании достойного человека.
Было на примерах показано, что военная служба - это школа смелости, самоотверженности, мужества и преданности.
В собрании принимали участие военнослужащие из числа курсантов специального факультета ТУИТ, родители военнослужащих в региональных студиях видеоконференцсвязи, а также сотрудники АК «Узбектелеком».
В фойе Музея истории связи была организавана выставка современного военного оборудования средств связи и оружия.
Для собравшихся было предомонстрировано выступление роты почётного караула и отряда специального назначения.