Chikagoda AQShdagi o‘zbek diasporasi uchun IT konferensiyasi bo‘lib o‘tadi
O‘zbekiston Respublikasi Raqamli texnologiyalar vazirligi va IT Park IT sohasida faoliyat yuritayotgan o‘zbek diasporasining barcha vakillarini 16-avgust kuni 11:00 Chikago shahridagi Hyatt Regency mehmonxonasida bo‘lib o‘tadigan konferensiyada ishtirok etishga taklif qiladi.
Tadbirda O‘zbekiston Respublikasi raqamli texnologiyalar vaziri Sherzod Shermatov, IT Park Uzbekistan bosh direktori Farhod Ibragimov va mamlakat IT-hamjamiyati vakillari ishtirok etadilar.
Konferensiyaning asosiy maqsadi - O‘zbekistonning IT-autsorsing salohiyatini ommalashtirishdan iborat. Uchrashuvda respublikaning IT sohasidagi yutuqlari va imkoniyatlari, masalan, rivojlangan infratuzilma, iqtidorli mutaxassislar, davlat tomonidan qoʻllab-quvvatlash va boshqalar taqdim etiladi.
Ishtirokchilar respublika IT-sohasining investitsiya muhiti hamda O‘zbekiston va AQSh kompaniyalari o‘rtasidagi hamkorlik imkoniyatlarini muhokama qilishlari, o‘z takliflarini bildirishlari, shuningdek, IT-kompaniyalar va IT-mutaxassislar uchun mavjud qoʻllab-quvvatlash dasturlari haqida fikr almashishlari mumkin.
Konferensiyada ishtirok etmoqchi boʻlgan barcha xohlovchilarni roʻyxatdan oʻtishga taklif qilamiz: https://forms.office.com/r/uRRL1jFjaM

В Чикаго состоится IT-конференция для узбекской диаспоры в США
Министерство цифровых технологий Республики Узбекистан и ИТ-парк приглашают всех представителей узбекской диаспоры, работающих в сфере ИТ, принять участие в конференции, которая состоится 16 августа в 11:00 в отеле Hyatt Regency в Чикаго.
На мероприятии примут участие министр цифровых технологий Республики Узбекистан Шерзод Шерматов, генеральный директор IT Park Uzbekistan Фарход Ибрагимов и представители IT-сообщества страны.
Главная цель конференции — популяризация потенциала IT-аутсорсинга Узбекистана. На встрече будут представлены достижения и возможности Республики в области IT, такие как развитая инфраструктура, талантливые специалисты, государственная поддержка и другие.
Участники смогут обсудить инвестиционный климат IT-сектора Республики и возможности для кооперации между компаниями Узбекистана и США, внести свои предложения, а также обменяться мнениями о существующих программах поддержки для IT-компаний и IT-специалистов.
Для участия на конференции, приглашаем всех заинтересованных лиц пройти регистрацию: https://forms.office.com/r/uRRL1jFjaM