Jizzax shahri hokimligida Jizzax viloyati davlat hokimiyati va boshqaruvi organlarida ijro intizomiga mas’ul rahbarlarning hujjatlar bilan ishlashini tashkil etish, shaxsiy mas’uliyatini oshirish hamda ijro intizomini yanada mustahkamlash boʼyicha o‘quv-amaliy seminar bo‘lib o‘tdi.
O‘quv-amaliy seminarda Аxborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirining o‘rinbosari Bahromjon Olmatov “O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti hamda Hukumati hujjatlari va topshiriqlarini rasmiylashtirish, ularning ijrosini tashkil etishda axborot-kommunikatsiya texnologiyalaridan foydalanish samaradorligini oshirish hamda “Ijro.gov.uz” ijro intizomi idoralararo yagona elektron tizimi” to‘g‘risida seminar ishtirokchilariga maʼlumot berib o‘tdi.
O‘quv-amaliy seminar davomida ishtirokchilar tomonidan berilgan savollarga to‘liq javob berib o‘tdi.

4 марта текущего года в городе Джизак прошел учебно-практический семинар, посвященный вопросам организации работы ответственных руководителей органов государственной власти и управления с документацией, повышения личной ответственности и дальнейшего укрепления исполнительской дисциплины.
На семинаре выступил заместитель Министра по развитию информационных технологий и коммуникаций Бахромжон Олматов с докладом на тему ««Оформление документации и поручений Президента и Правительства Республики Узбекистан, повышение эффективности использования информационно-коммуникационных технологий в вопросах их исполнения. Единая электронная система межведомственной исполнительской дисциплины «Ijro.gov.uz». По итогам выступления прошли обсуждения, были даны ответы на вопросы слушателей.
В ходе учебно-практического семинара были даны ответы на вопросы участников.
В мероприятии приняли участие ответственные сотрудники Кабинета Министров и соответствующих министерств.