Joriy yilning 28-iyul kuni O‘zbekiston Milliy universitetining Jizzax filialida IT-Inkubatsiya markazini ochilish marosimi bo‘lib o‘tdi.
IT-Inkubatsiya markazining ochilish marosimida Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligining Jizzax viloyati hududiy boshqarmasi, Innovatsion rivojlanish vazirligining Jizzax viloyati hududiy boshqarmasi rahbar va xodimlari, O‘zbekiston Milliy universitetining Jizzax filiali, “SAMBHRAM IT” universiteti vakillari hamda IT Park mutaxassislari ishtirok etdi.
Tadbir chog‘ida innovatsion loyihalarining taqdimoti bo‘lib o‘tdi - “WEBPROGRESS” dasturlashni o‘rganish uchun onlayn platformasi, “Innovatsion Maktab” o‘quvchilarga ma'lumotni saqlash va tezkor almashish uchun innovatsion platformasi va logistika xizmatlarini ishga tushirish uchun dasturiy ta’minot.
Mazkur IT-Inkubatsiya markazida yosh startapchilarga o‘z g‘oyalarini amalga oshirish uchun barcha sharoitlar yaratilgan.

28 июля текущего года в Джизакском филиале Национального Университета Узбекистана состоялась церемония открытия нового IT-Инкубационного центра.
В церемонии открытия Инкубационного центра принимали участие руководители и сотрудники территориального управления Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций по Джизакской области, регионального управления Министерства инновационного развития по Джизакской области, представители Джизакского филиала Национального университета Узбекистана, IT-университета «SAMBHRAM» и специалисты IT Park.
В ходе мероприятия состоялись презентации инновационных проектов, осуществляемых в рамках деятельности IT-Инкубационного центра: онлайн-платформа для изучения программирования «WEBPROGRESS», инновационная платформа для школьников для хранения и быстрого обмена информацией «Innovatsion Maktab» и программное обеспечение для запуска логистических услуг.
В данном IT-Инкубационного центре созданы все условия для молодых стартаперов для реализации своих идей.