2022-yil 20-oktabr kuni “Elektromagnit moslashuv markazi” DUK rahbariyati va Farg‘ona viloyati elektromagnit moslashuv xizmati tomonidan Farg‘ona viloyatida videokonferensaloqa shaklida sayyor qabul o‘tkazildi. "ZOOM" platformasi yordamida o‘tkazilgan ushbu sayyor qabulda Farg‘ona viloyatidagi bir qancha korxona va tashkilotlarning xodimlari ishtirok etishdi..
Qabul chog‘ida radiochastotalarni taqsimlash sohasiga oid yangi normativ hujjatlar, “Elektromagnit moslashuv markazi” davlat unitar korxonasining asosiy vazifa va funksiyalari, erishilgan yutuqlar va yaqin kelajakdagi istiqbolli rejalar, shuningdek, O‘zbekiston Respublikasining “Jismoniy va yuridik shaxslarning murojaatlari to‘g‘risida”gi Qonuniga oid ma’lumotlar berildi. Murojaatlar bilan ishlash, aloqa xizmatlari sifatini oshirish va mavjud kamchiliklarni bartaraf etish masalalari muhokama qilindi.
Sayyor qabul yakunlangach, Farg‘ona viloyati EMMX boshlig‘i Mirzaahmedov A.Z. viloyatdagi barcha korxonalar – REV egalari bilan samarali hamkorlik yo‘lga qo‘yilgani hamda Farg‘ona viloyati Elektromagnit moslashuv xizmati tomonidan amalga oshirilayotgan ishlar va istiqboldagi rejalar haqida gapirdi.
Sayyor qabul davomida tadbir ishtirokchilari o‘zlarini qiziqtirgan savollar bilan murojaat qilib, ularga atroflicha javob oldilar.

20 октября 2022 года руководством ГУП «Центр электромагнитной совместимости» и Службы электромагнитной совместимости Ферганской области был проведён выездной приём в виде видеоконференции. На данном выездном приёме, проведенном с использованием платформы «ZOOM», приняли участие сотрудники ряда предприятий и организаций Ферганской области.
В ходе приёма была представлена информация о новых нормативных документах в области распределения радиочастот, основных задачах и функциях ГУП “Центр электромагнитной совместимости”, достижениях и перспективных планах на ближайшее время, а также о Законе Республики Узбекистан “Об обращениях физических и юридических лиц”. Также состоялось обсуждение вопросов по работе с обращениями, повышению качества услуг связи и устранению имеющихся недостатков.
По окончании выездного приёма начальник СЭМС Ферганской области Мирзаахмедов А.З. рассказал о налаженном эффективном сотрудничестве со всеми предприятиями – владельцами РЭС Ферганской области, а также о перспективных планах на будущее.
В ходе выездного приёма участники мероприятия задавали интересующие их вопросы и получили на них исчерпывающие ответы.