Farg‘ona viloyatida navbatdagi sayyor qabul tashkil etildi
2023-yil 15-fevral kuni “Elektromagnit moslashuv markazi” DUK rahbariyati va Farg‘ona viloyati Elektromagnit moslashuv xizmati tomonidan Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti Fargʻona filiali majlislar zalida sayyor qabul oʻtkazildi. Ushbu Sayyor qabulda Farg‘ona viloyatidagi bir qancha korxona va tashkilotlarning xodimlari hamda talaba yoshlar ham ishtirok etishdi.
Qabul chog‘ida radiochastotalarni taqsimlash sohasiga oid yangi normativ hujjatlar, “Elektromagnit moslashuv markazi” davlat unitar korxonasining asosiy vazifa va funksiyalari, erishilgan yutuqlar va yaqin kelajakdagi istiqbolli rejalar, shuningdek, O‘zbekiston Respublikasining “Jismoniy va yuridik shaxslarning murojaatlari to‘g‘risida”gi Qonuniga oid ma’lumotlar berildi.
Murojaatlar bilan ishlash, aloqa xizmatlari sifatini oshirish va mavjud kamchiliklarni bartaraf etish masalalari muhokama qilindi. Sayyor qabul yakunlangach, Farg‘ona viloyati EMMX boshlig‘i Mirzaahmedov A.Z. viloyatdagi barcha korxonalar – REV egalari bilan samarali hamkorlik yo‘lga qo‘yilgani hamda Farg‘ona viloyati Elektromagnit moslashuv xizmati tomonidan amalga oshirilayotgan ishlar va istiqboldagi rejalar haqida gapirdi. Sayyor qabul davomida tadbir ishtirokchilari o‘zlarini qiziqtirgan savollar bilan murojaat qilib, ularga atroflicha javob oldilar.

В конференц-зале Ферганского филиала Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий 15 февраля 2023 года руководством ГУП «Центр электромагнитной совместимости» и Службы электромагнитной совместимости Ферганской области была проведена выездная встреча, в котором участвовали студенты ТУИТ и сотрудники ряда предприятий и организаций (владельцев РЭС) Ферганской области.
В ходе встречи была представлена информация о новых нормативных документах в области распределения радиочастот, основных задачах и функциях ГУП “Центр электромагнитной совместимости”, достижениях и перспективных планах на ближайшее время.
Рассмотрены основные положения Закона Республики Узбекистан “Об обращениях физических и юридических лиц”, обсуждались вопросы по работе с обращениями, повышения качества услуг связи и устранения имеющихся недостатков. По окончании выездного приёма начальник СЭМС Ферганской области Мирзаахмедов А.З. рассказал о налаженном эффективном сотрудничестве со всеми предприятиями Ферганской области и о перспективных планах на будущее. В ходе выездного приёма участники мероприятия задавали интересующие их вопросы и получали исчерпывающие ответы.