Toshkent viloyati Olmaliq shahrida sayyor qabul o‘tkazildi
Toshkent viloyati Olmaliq shahrida jismoniy va yuridik shaxslar uchun O‘zbekiston Respublikasi Аxborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi Toshkent viloyati hududiy boshqarmasi tomonidan sayyor qabul o‘tkazildi.
Unda Vazirlik tizimidagi aksiyadorlik kompaniyalari, korxona, tashkilot va muassasalarning viloyatdagi tarkibiy bo‘linmalari hamda mobil aloqa operatorlari viloyat bo‘linmalari rahbarlari ishtirok etdi hamda olib borilayotgan ishlar va kelgusida amalga oshirilishi rejalashtirilgan vazifalar to‘g‘risida maʼlumot berib o‘tdi.
Sayyor qabul davomida fuqarolardan kelib tushgan murojaatlar hal etilib, o‘rganish talab etiladigan murojaatlar nazoratga olindi va o‘rganib chiqish uchun tegishli tashkilotlarga topshiriqlar berildi.

В городе Алмалык Ташкентской области Министерством по развитию информационных технологий и коммуникаций был проведен выездной прием для юридических и физических лиц.
В нем приняли участие руководители структурных подразделений подведомственных акционерных компаний, предприятий, организаций и учреждений в области, была дана информация о проводимой работе и дальнейших задачах.
В ходе мероприятия ряд обращений положительно был решен месте. Запросы, требующие изучения, взяты под контроль, ответственным лицам даны поручения по их решению.