Guliston shahrida noqonuniy ravishda foydalanilayotgan REVlarni aniqlash bo‘yicha tezkor tadbirlar o‘tkazildi
2024-yil 5-iyun kuni Sirdaryo viloyati EMMX,  “O‘zkomnazorat” inspeksiyasining Sirdaryo viloyati hududiy sho‘basi hamda huquqni muhofaza qilish organlari xodimlari hamkorligida Guliston shahrida noqonuniy ravishda foydalanilayotgan REVlarni aniqlash bo‘yicha tezkor tadbirlar o‘tkazildi.
O‘tkazilgan tezkor tadbirlar davomida Guliston shahrida joylashgan uchta umumiy ovqatlanish korxonalarida noqonuniy ravishda foydalanilayotgan jami 18 dona  REVlar aniqlandi.
Ushbu aniqlagan huquqbuzarlik holatlariga ko‘ra, huquqni muhofaza qilish organlarining xodimlari tomonidan noqonuniy ravishda foydalanilayotgan REVlar vaqtinchalik olib qo‘yildi, ularning egalariga nisbatan esa O‘zbekiston Respublikasining amaldagi qonunchiligiga muvofiq choralar ko‘riladi.

В городе Гулистан проведены оперативные мероприятия по выявлению незаконно действующих РЭС
5 июня 2024 года сотрудниками СЭМС Сырдарьинской области совместно с сотрудниками территориального отделения инспекции “Узкомназорат” по Сырдарьинской области и правоохранительных органов были проведены оперативные мероприятия по выявлению незаконно действующих РЭС. В ходе данных мероприятий были выявлены, что на  трёх предприятиях общественного питания, расположенных в городе Гулистан, незаконно использовались носимые радиостанции в количестве 18 штук.
По данным фактам правонарушений сотрудниками правоохранительных органов было осуществлено изъятие незаконно используемых РЭС, а по отношению к их владельцам будут приняты меры в соотвествии с действующим законодательством Республики Узбекистан.