“Электромагнит мослашув маркази” давлат унитар корхонаси иккинчи кузатув аудитидан муваффақиятли ўтди
2018 йилнинг 21-24 май кунлари “Электромагнит мослашув маркази” давлат унитар корхонасининг Сифатни бошқариш тизимида (СБТ) ISO 9001:2015 халқаро стандарти бўйича «CERT International» сертификация органи томонидан иккинчи Кузатув аудити ўтказилди.
Иккинчи Кузатув аудити “Электромагнит мослашув маркази” давлат унитар корхонасининг марказий аппартида ва Қорақалпоғисон Республикаси, Хоразм, Навоий ҳамда Сурхондарё вилояти Электромагнит мослашув хизматларида Бош аудитор Юсупов Б.З. бошчилигидаги аудиторлар жамоаси тарафидан ўтказилди.
Юқорида кўрсатилган давр ичида аудиторлар корхонада сифатни бошқариш тизимининг ISO 9001:2015 халқаро стандарти талабларига мувофиқ келишини ҳамда самарадорлигини баҳоладилар.
Аудиторлар томонидан корхона фаолиятида юз бериши мумкин бўлган таҳликаларни олдини олиш мақсадида бир қанча тавсиялар берилди.
Аудиторлар, корхона раҳбариятнинг Сифатни бошқариш тизимини ривожлантириш йўлидаги сайи-ҳаракатларини, ходимларнинг маълумоти ва тажрибасига асосланган юқори малака ва техник маҳоратига эга эканликларини юқори баҳоладилар.
Шунингдек, зарур техник ўлчов қурилмалари, дастурий таъминотларни ва инфраструктурани корхона иш фаолиятида доимий янгилаб борилишига эришилаётганлигини ҳам алоҳида таъкидлаб ўтдилар.
“Электромагнит мослашув маркази” давлат унитар корхонаси иккинчи Кузатув аудити натижалари бўйича ISO 9001:2015 халқаро стандарти сертификатини муваффақиятли ҳимоя қилди.

В государственном унитарном предприятии «Центр электромагнитной совместимости» успешно прошел второй Наблюдательный аудит
В период 21-24 мая 2018 года в Государственном унитарном предприятии «Центр электромагнитной совместимости» был проведен второй Наблюдательный аудит со стороны сертификационного органа «CERT International» на предмет соответствия Системы менеджмента качества (СМК) международному стандарту ISO 9001:2015.
Аудит проводился командой аудиторов во главе Главного аудитора - Юсупова Б.З. в центральном аппарате предприятия, Службах электромагнитной совместимости Республики Каракалпакстан, Хорезмской, Навоинской и Сурхандарьинской области.
В вышеуказанный период аудиторы оценивали соответствие управления системы предприятия требованиям международного стандарта ISO 9001:2015, а также результативность системы менеджмента качества предприятия.
Аудиторы дали несколько рекомендаций для предотвращения возможных рисков в работе предприятия.
Аудиторы высоко оценили усилия руководства предприятия по разработке системы управления качеством, высокий профессионализм и технические навыки сотрудников, основанные на их знаниях и опыте.
Было также особо отмечено, что для выполнения поставленных перед предприятием функций постоянно обновляется необходимое технико-измерительное оборудование, программное обеспечение и инфраструктура.
Государственное унитарное предприятие «Центр электромагнитной совместимости» успешно прошел второй Наблюдательной аудит по международному стандарту ISO 9001:2015.