2022-yil 8- sentabrda “Elektromagnit moslashuv markazi” davlat unitar korxonasi markaziy apparati bo‘lim va xizmatlari, Qoraqalpog‘iston Respublikasi va viloyatlar Elektromagnit moslashuv xizmatlari xodimlari uchun “ZOOM” ilovasi orqali o‘quv soati o‘tkazildi.
Bunga ko‘ra, Samarqand viloyati EMMX I-toifali muhandisi J.D.Kodirov tomonidan O’zbekiston Respublikasining 2003-yil 11-dekabrdagi “Axborotlashtirish to‘g‘risida”gi 560-II-son qonuni mazmun-mohiyati ishtirokchilarga taqdimot qilindi.
Har bir sohada, umuman hayotimizda axborotlashtirish keng o‘rin egallaganidan so‘ng albatta bu huquqiy tomondan tartibga solinish kerak. Shuni hisobga olib, 2003 yil 11 dekabrda “Axborotlashtirish” to‘g‘risida qonun qabul qilingan. Bu qonun 23 ta moddadan iboratdir. O’quv soatida ushbu qonunga tegishli barcha moddalar ko‘rib chiqildi.

8 сентября 2022 года для работников отделов и служб центрального аппарата Государственного унитарного предприятия «Центр электромагнитной совместимости», «Служба электромагнитной совместимости» Республики Каракалпакстан и областей, проведен через приложение ZOOM учебный час по правовой пропаганде.
Инженер I категории ЭММХ Самаркандской области Кодиров Ж.Д. объяснил участникам суть Закона № 560-II от 11 декабря 2003 года «Об информации» Республики Узбекистан.
В течение конференции были рассмотрены все вопросы, связанные с этим законом. Информатизация занимает большое место в любой сфере и в нашей жизни в целом. Ее необходимо регулировать с правовой стороны. С учетом этого, 11 декабря 2003 г. был принят Закон «Об информации». Этот закон состоит из 23 статей и на протяжении учебного часа были рассмотрены все статьи этого закона.