“EMMM” DUKda O‘zbekiston Respublikasi Mustaqilligining 34 yilligi munosabati bilan ma’naviy-ma’rifiy tadbir o‘tkazildi
Joriy yilning 29-avgust kuni “Elektromagnit moslashuv markazi” davlat unitar korxonasida O‘zbekiston Respublikasi Mustaqilligining 34 yilligi munosabati bilan “VATAN UCHUN, MILLAT UCHUN, XALQ UCHUN!” shiori ostida ma’naviy-ma’rifiy tadbir bo‘lib o‘tdi.
Ushbu tadbirda markaziy apparat bo‘lim va xizmatlari, shuningdek, Qoraqalpog‘iston Respublikasi va barcha viloyatlar Elektromagnit moslashuv xizmatlari xodimlari faol ishtirok etdilar. Bu esa yurtimiz mustaqilligi bayramini  bir butun jamoa bo‘lib nishonlashning yaqqol ifodasiga aylandi.
Tadbirni boshliq o‘rinbosari A.X. Xashimxodjayev olib bordilar. O‘z nutqlarida mustaqillik xalqimiz uchun erkinlik, ozodlik va farovon hayot ramzi ekanini alohida ta’kidladilar. Shuningdek, mustaqillik yillarida mamlakatimizda amalga oshirilgan keng ko‘lamli islohotlar, xalqimizning tinch va osoyishta hayotini ta’minlash yo‘lida qo‘lga kiritilgan yutuqlar haqida so‘z yuritdilar.
Bundan o‘ttiz to‘rt yil oldin murakkab tarixiy sharoitda qo‘lga kiritilgan eng ulug‘, eng aziz Vatanimizning mustaqilligi bugungi kunda ko‘pmillatli xalqimizni Yangi O‘zbekistonni barpo etishdek buyuk maqsad yo‘lida jipslashtirib, yangi yutuq va marralar sari chorlamoqda.
Aynan mustaqillik, barcha siyosiy-huquqiy kafolatlarni o‘zida mujassam etgan holda, “O‘zbekiston – 2030” strategiyamizni amalga oshirish, jamiyatimizda tinchlik, do‘stlik va hamjihatlik muhitini kuchaytirish, inson qadri, huquq va manfaatlarini ta’minlash, mintaqamizda yaxshi qo‘shnichilik aloqalarini yanada rivojlantirish, dunyo mamlakatlari bilan faol hamkorlik qilish, Vatanimizning xalqaro miqyosdagi obro‘-e’tiborini yuksaltirishda beqiyos tayanch bo‘lib xizmat qilmoqdaligi haqida ta'kidlab o‘tildi.
Tadbir davomida ishtirokchilar mustaqillik biz uchun bebaho ne’mat ekanini, uni asrab-avaylash va yanada mustahkamlash har bir fuqaroning sharafli burchi ekanini chuqur his etdilar. Badiiy chiqishlarda Vatan madhiga bag‘ishlangan she’rlar o'qildi, bu esa yig‘ilganlarning qalbida faxr va g‘urur tuyg‘ularini yanada kuchaytirdi.
Shu tariqa, tadbir nafaqat bayramona kayfiyat ulashdi, balki xodimlarning yurtga bo‘lgan sadoqati, mustaqillik ne’matiga bo‘lgan cheksiz minnatdorligini yanada mustahkamladi.

29 августа текущего года в ГУП «Центр электромагнитной совместимости» в связи с 34-летием независимости Республики Узбекистан состоялось духовно-просветительское мероприятие под девизом «ЗА РОДИНУ, ЗА НАЦИЮ, ЗА НАРОД!»
В данном мероприятии приняли активное участие сотрудники отделов и служб центрального аппарата, а также службы электромагнитной совместимости Республики Каракалпакстан и всех областей. Это стало ярким выражением празднования Дня независимости нашей страны единым коллективом.
Мероприятие провел заместитель начальника А.Х. Хашимходжаев. В своем выступлении он особо подчеркнул, что независимость является символом свободы, независимости и благополучной жизни для нашего народа. Он также рассказал о широкомасштабных реформах, осуществленных в нашей стране за годы независимости, и о достижениях на пути обеспечения мирной и спокойной жизни нашего народа.
Независимость нашей великой и дорогой Родины, достигнутая тридцать четыре года назад в сложных исторических условиях, сегодня объединяет наш многонациональный народ на пути к великой цели построения Нового Узбекистана и призывает его к новым достижениям и рубежам.
Отмечалось, что именно независимость, воплотившая в себе все политико-правовые гарантии, служит бесценной опорой в реализации Стратегии «Узбекистан – 2030», укреплении в обществе атмосферы мира, дружбы и согласия, обеспечении чести, достоинства, прав и интересов человека, дальнейшем развитии добрососедских отношений в регионе, активном сотрудничестве со странами мира, повышении авторитета нашей Родины на международной арене.
В ходе мероприятия участники глубоко осознали, что независимость является для нас бесценным благом, а ее сохранение и дальнейшее укрепление - почетный долг каждого гражданина. В художественных выступлениях были прочитаны стихи, посвященные гимну Родине, что еще больше усилило чувство гордости и чести в сердцах собравшихся.
Таким образом, мероприятие не только подарило праздничное настроение, но и еще больше укрепило преданность сотрудников Родине и безграничную благодарность за благословение независимости.