2021-yil 2-fevral kuni O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2019-yil 13-dekabrdagi PQ-4551-son qarori bilan tasdiqlangan Konstitutsiya va qonun ustuvorligini taʼminlash, bu borada jamoatchilik nazoratini kuchaytirish hamda jamiyatda huquqiy madaniyatni yuksaltirish bo‘yicha chora-tadbirlar dasturining 8-bandi, Vazirlar Mahkamasining “Jamiyatda huquqiy madaniyatni yuksaltirish bo‘yicha tadbirlarni monitoring qilish va baholash to‘g‘risidagi nizomni tasdiqlash haqida” 2019-yil 20-apreldagi 342-son qarori ijrosi bo‘yicha “Elektromagnit moslashuv markazi” DUK masʼul rahbar va xodimlar ishtirokida o‘quv soati o‘tkazildi.
Unda “Elektromagnit moslashuv markazi” DUK markaziy apparati xizmat va bo‘limlari, Qoraqalpog‘iston Respublikasi va viloyatlar Elektromagnit moslashuv xizmatlari rahbar va xodimlari ishtirok etishdi.
O‘quv seminari doirasida O‘zbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligining Pochta aloqasi xizmatlari va logistikasini rivojlantirish bo‘limi faoliyati hamda O‘zbekiston Respublikasi “Pochta aloqasi to‘g‘risida”gi O‘RQ-211-son Qonuni, O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “O‘zbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligining faoliyatini tashkil etish to‘g‘risida”gi 2018-yil 19-fevraldagi PQ-3549-son, O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “O‘zbekiston Respublikasi bojxona hududida jismoniy shaxslar nomiga x‘alqaro pochta va kurerlik jo‘natmalari orqali kelayotgan tovarlar nazoratini ta’minlash chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi 2018-yil 19-iyuldagi PQ-3873-son, O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “Pochta aloqasi xizmatlarini ko‘rsatish tizimini tubdan takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi 2020-yil 14-dekabrdagi PQ-4921-son qarorlari mazmun-mohiyatlarini tegishli masʼullar tomonidan tushuntirib berildi.

В ГУП “Центр электромагнитной совместимостми” проведён учебный семинар
Во исполнение Пункта 8 “Программы мер по обеспечению верховенства Конституции и закона, усилению общественного контроля и повышению правовой культуры в обществе” №ПП-4551, утвержденной Постановлением Президента Республики Узбекистан от 13 декабря 2019 года, а также постановления Кабинета министров Республики Узбекистан №ПКМ-342 от 20 апреля 2019 года “Об утверждении Положения о мониторинге и оценке мероприятий по повышению правовой культуры в обществе” 2 февраля 2021 года в ГУП “Центр электромагнитной совместимости” был проведён учебный семинар.
В рамках учебного семинара со стороны ответственных лиц были даны разъяснения о деятельности отдела по развитию услуг почтовой связи и логистики Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан, а также проведено обсуждение Закона Республики Узбекистан №ЗРУ-211 “О почтовой связи”, Постановлений Президента Республики Узбекистан “Об организации деятельности Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан” №ПП-3549 от 19 февраля 2018 года, “О мерах по обеспечению контроля за товарами, поступающими в международных почтовых и курьерских отправлениях от имени физических лиц на таможенной территории Республики Узбекистан” № ПП-3873 от 19 июля 2018 года, “О мерах по коренному совершенствованию системы оказания услуг почтовой связи” № ПП-4921 от 14 декабря 2020 года.