2022-yil 10-fevral kuni O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2019-yil 13-dekabrdagi PQ-4551-son qarori bilan tasdiqlangan Konstitutsiya va qonun ustuvorligini taʼminlash, bu borada jamoatchilik nazoratini kuchaytirish hamda jamiyatda huquqiy madaniyatni yuksaltirish bo‘yicha chora-tadbirlar dasturining 8-bandi, Vazirlar Mahkamasining “Jamiyatda huquqiy madaniyatni yuksaltirish bo‘yicha tadbirlarni monitoring qilish va baholash to‘g‘risidagi nizomni tasdiqlash haqida” 2019-yil 20-apreldagi 342-son qarori ijrosi bo‘yicha “Elektromagnit moslashuv markazi” DUK ayol xodimlari ishtirokida o‘quv soati o‘tkazildi.
Unda “Elektromagnit moslashuv markazi” DUK markaziy apparati xizmat va bo‘limlari, Qoraqalpog‘iston Respublikasi va viloyatlar Elektromagnit moslashuv xizmatlari ayol xodimlari ishtirok etishdi.
O‘quv seminari doirasida O‘zbekiston Respublikasi “Xotin-qizlarni tazyiq va zo‘ravonlikdan himoya qilish to‘g‘risida”gi 2019-yil 2-sentabrdagi O‘RQ-561-son Qonuni mazmun-mohiyati tegishli masʼullar tomonidan tushuntirib berildi.

Во исполнение Пункта 8 “Программы мер по обеспечению верховенства Конституции и закона, усилению общественного контроля и повышению правовой культуры в обществе” №ПП-4551, утвержденной Постановлением Президента Республики Узбекистан от 13 декабря 2019 года, а также постановления Кабинета министров Республики Узбекистан №ПКМ-342 от 20 апреля 2019 года “Об утверждении Положения о мониторинге и оценке мероприятий по повышению правовой культуры в обществе” 10 февраля 2022 года в ГУП “Центр электромагнитной совместимости” был проведён учебный семинар.
В нём приняли участие женщины сотрудники Служб и отделов центрального аппарата ГУП “Центр электромагнитной совместимости” и Служб электромагнитной совместимости Республики Каракалпакстан и областей.
В рамках учебного семинара со стороны ответственных лиц были даны разъяснения содержание Закона Республики Узбекистан «О защите женщин от притеснения и насилия» от 2 сентября 2019 года № ЗРУ-561.