2022-yil 25-fevral kuni O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2019-yil 13-dekabrdagi PQ-4551-son qarori bilan tasdiqlangan Konstitutsiya va qonun ustuvorligini taʼminlash, bu borada jamoatchilik nazoratini kuchaytirish hamda jamiyatda huquqiy madaniyatni yuksaltirish bo‘yicha chora-tadbirlar dasturining 8-bandi, Vazirlar Mahkamasining “Jamiyatda huquqiy madaniyatni yuksaltirish bo‘yicha tadbirlarni monitoring qilish va baholash to‘g‘risidagi nizomni tasdiqlash haqida” 2019-yil 20-apreldagi 342-son qarori ijrosi bo‘yicha “Elektromagnit moslashuv markazi” DUK masʼul rahbar va xodimlar ishtirokida o‘quv soati o‘tkazildi.
Unda “Elektromagnit moslashuv markazi” DUK markaziy apparati xizmat va bo‘limlari, Qoraqalpog‘iston Respublikasi va viloyatlar Elektromagnit moslashuv xizmatlari rahbar va xodimlari ishtirok etishdi.
O‘quv seminari doirasida O‘zbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish Vazirligining Jamoatchilik va ommaviy axborot vositalari bilan aloqalar bo‘limi ish faoliyati hamda O‘zbekiston Respublikasining 2007-yil 15-yanvardagi “Ommaviy axborot vositalari to‘g‘risida”gi O‘RQ-78-son qonuni, O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “Ommaviy axborot vositalari mustaqilligini ta’minlash hamda davlat organlari va tashkilotlari axborot xizmatlari faoliyatini rivojlantirish bo‘yicha qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida” 2019-yil 27-iyundagi PQ-4366-son qarori, O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “2022-2026-yillarga mo‘ljallangan Yangi O‘zbekiston taraqqiyot strategiyasi to‘g‘risida”

В ГУП “Центр электромагнитной совместимостми” проведён учебный семинар
Во исполнение Пункта 8 “Программы мер по обеспечению верховенства Конституции и закона, усилению общественного контроля и повышению правовой культуры в обществе” №ПП-4551, утвержденной Постановлением Президента Республики Узбекистан от 13 декабря 2019 года, а также постановления Кабинета министров Республики Узбекистан №ПКМ-342 от 20 апреля 2019 года “Об утверждении Положения о мониторинге и оценке мероприятий по повышению правовой культуры в обществе” 25 февраля 2022 года в ГУП “Центр электромагнитной совместимости” был проведён учебный семинар.
В рамках учебного семинара со стороны ответственных лиц были даны разъяснения по деятельности Департамента по связям с общественностью и средствам массовой информации Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан, Закону Республики Узбекистан «О средствах массовой информации» №ЗРУ-78 от 15 января 2007 года, Постановлению Президента Республики Узбекистан «О дополнительных мерах по обеспечению независимости средств массовой информации и развитию деятельности информационных служб государственных органов и организаций» №ПП-4366 от 27 июня 2019 года, Постановлению Президента Республики Узбекистан «О Стратегии развития Нового Узбекистана на 2022-2026 годы» №ПП-60 от 28 января 2022 года.