2022-yil 3-mart kuni O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2019-yil 13-dekabrdagi PQ-4551-son qarori bilan tasdiqlangan Konstitutsiya va qonun ustuvorligini taʼminlash, bu borada jamoatchilik nazoratini kuchaytirish hamda jamiyatda huquqiy madaniyatni yuksaltirish bo‘yicha chora-tadbirlar dasturining 8-bandi, Vazirlar Mahkamasining “Jamiyatda huquqiy madaniyatni yuksaltirish bo‘yicha tadbirlarni monitoring qilish va baholash to‘g‘risidagi nizomni tasdiqlash haqida” 2019-yil 20-apreldagi 342-son qarori ijrosi bo‘yicha “Elektromagnit moslashuv markazi” DUK masʼul rahbar va xodimlar ishtirokida o‘quv seminari o‘tkazildi.
Unda “Elektromagnit moslashuv markazi” DUK markaziy apparati xizmat va bo‘limlari, Qoraqalpog‘iston Respublikasi va viloyatlar Elektromagnit moslashuv xizmatlari rahbar va xodimlari ishtirok etdilar.
O‘quv seminari doirasida O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining
2022-yil 28-yanvardagi “2022-2026-yillarga mo‘ljallangan Yangi O‘zbekistonning taraqqiyot strategiyasi to‘g‘risida”gi PF-60-son Farmoni mazmun-mohiyati tanishtirildi. "ZOOM" ilovasi orqali Sirdaryo viloyati EMMX 1-toifali muhandisi J.S.Raimdjanov taraqqiyot strategiyasining 7 ta ustuvor yo‘nalishi va uni amalga oshirish uchun belgilangan 100 ta maqsadning har birini to‘liq va atroflicha tushuntirib berdi.
Tayyorladi: “Elektromagnit moslashuv markazi” DUK jamoatchilik va ommaviy axborot vositalari bilan aloqalar mutaxassisi L.A.Turgunova

Во исполнение Пункта 8 “Программы мер по обеспечению верховенства Конституции и закона, усилению общественного контроля и повышению правовой культуры в обществе” №ПП-4551, утвержденной Постановлением Президента Республики Узбекистан от 13 декабря 2019 года, а также постановления Кабинета министров Республики Узбекистан №ПКМ-342 от 20 апреля 2019 года “Об утверждении Положения о мониторинге и оценке мероприятий по повышению правовой культуры в обществе” 3 марта 2022 года в ГУП “Центр электромагнитной совместимости” был проведён учебный семинар.
В рамках учебного семинара было проведено изучение Указа Президента Республики Узбекистан “О стратегии развития Нового Узбекистана на 2022 - 2026 годы” №УП-60 от 28 января 2022 года.
Через приложение "ZOOM" инженер 1-категории СЭМС Сырдарьинской области Ж.С.Раимджанов подробно разъяснил 7 приоритетных направлений стратегии развития, а также 100 задач для её реализации.