Xiva tumanida Аxborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligining sayyor qabuli bo‘lib o‘tdi
O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi tomonidan tasdiqlangan rejaga asosan Аxborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi rahbariyatining 2022-yilning 1-yarim yilligida Qoraqalpog‘iston Respublikasi va viloyatlarda o‘tkaziladigan jismoniy va yuridik shaxslarning vakillarini qabul qilish bo‘yicha sayyor qabullar jadvalining ijrosini taʼminlash maqsadida 2022-yil 29-iyun kuni Xiva tumani Dashyoq mahallasi madaniyat saroyi binosida Аxborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi (Vazirlik)ning sayyor qabuli tashkillashtirildi.
Sayyor qabulni Xiva tuman hokimining qurilish, kommunikatsiyalar, kommunal xo‘jalik, ekologiya va ko‘kalamzorlashtirish masalalari bo‘yicha o‘rinbosari D.Jumaniyazov ochib berdi. Shuningdek, Vazirlikning yuridik va jismoniy shaxslarning murojaatlari bilan ishlash bo‘lim boshlig‘i D.Pulatov, hududiy boshqarmalar faoliyatini muvofiqlashtirish boshqarmasi boshlig‘i J.Jafarov, hamda Xorazm viloyati hududiy boshqarmasi boshlig‘i o‘rinbosari M.Madrimov va soha korxonalarining rahbar, xodimlari ishtirok etishdi.
Yig‘ilish davomida aholi tomonidan aloqa sohasiga doir masalalar yuzasidan qator savollar o‘rtaga tashlandi va tegishliligi bo‘yicha masʼul korxona rahbarlari tomonidan javoblar berildi.
Xususan, Xorazm viloyati EMMXga mobil aloqa operatorlari “Coscom” MChJ, “UzMobayl” filiali, “UMS” MCHJ, “Unitel” MCHJ xodimlari bilan hamkorlikda bir xafta muddatda Xiva tumani Qumyop MFY, Qushchi kattabog‘ MFY, Indavak MFY, Varag‘zon MFY, Аrvik MFY va Soyot MFY hududlarining mobil aloqa va internet qamrovini o‘rganib, sifatli mobil aloqa va internet qamrovi bilan taʼminlash choralarini ko‘rish yuzasidan topshiqlar berildi.
Vakolat doirasida o‘rganishlar o‘tkazilib, ma’lumotlar Vazirlikning Xorazm viloyati hududiy boshqarmasi hamda “EMMM” DUKga taqdim qilindi.

В Хивинском районе состоялся выездной прием Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций
На основании плана, утвержденного Кабинетом Министров Республики Узбекистан, в целях обеспечения выполнения графика выездных приемов представителей физических и юридических лиц, проводимых в Республике Каракалпакстан и областях в первом полугодии 2022 года руководством Министерства развития информационных технологий и коммуникаций 2022 года 29 июня в здании Дворца культуры махалли Дашёк Хивинского района организован выездной прием.
Выездной приём открыл заместитель хакима Хивинского района по вопросам строительства, связи, коммунального хозяйства, экологии и озеленения Д.Джуманиязов. Также участвовали Д.Пулатов, начальник отдела Министерства по работе с обращениями физических и юридических лиц, Ж.Джафаров, начальник отдела координации территориальных управлений, и М.Мадримов, заместитель начальника территориального управления Хорезмской области, руководители, сотрудники предприятий отрасли.
В ходе встречи был задан ряд вопросов от населения по вопросам, касающимся сферы связи, на которые дали ответы руководители ответственных предприятий.
В частности, СЭМС Хорезмской области поставлены задачи по изучению мобильной связи и интернет-покрытия и принятию мер по обеспечению качественной мобильной связи и интернет-покрытия при сотрудничестве с работниками операторов мобильной связи ООО «Coscom», филиала «Uzmobile», ООО «UMS», ООО «Unitel» на территориях Хивинского района Кумёпкого МСГ, Кушчи каттабогского МСГ, Индавакского МСГ, Варагзонского МСГ, Арвик МСГ и Саётского МСГ сроком на одну неделю.
В рамках полномочий проведена работа по изучению и представлена информация в Территориальное управление Министерства по Хорезмской области и в ГУП "ЦЭМС".