O‘zbekiston Respфublikasi Prezidentining “Sog‘lom turmush tarzini keng tadbiq etish va ommaviy sportni yanada rivojlantirish chora-tadbirlari to‘g‘risida” 2020-yil 30-oktabrdagi PF-6099-son Farmoniga asosan O‘zbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirining 2022-yil 30-apreldagi “Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi tizimiga kiruvchi aksiyadorlik jamiyat, kompaniya, korxona, tashkilot va muassasalar xodimlaridan tuzilgan terma jamoalar o‘rtasida mini futbol (futzal) bo‘yicha ko‘chma Kubok uchun respublika musobaqalariga tayyorgarlik ko‘rish va o‘tkazish to‘g‘risida” bayoni tasdiqlangan.
Mazkur bayon ijrosini ta’minlash maqsadida joriy yilning 19-oktabr kuni Muhammad al-Xorazmiy nomidagi TATU Urganch filialida soha tashkilotlari o‘rtasida mini futbol (futzal) o‘yinlari bo‘lib o‘tdi. Unga ko‘ra, Xorazm viloyati EMMX xodimlaridan tuzilgan jamoa ham faol ishtirok etdi.
Rejaga ko‘ra, saralash bosqichidan o‘tgan jamoalar joriy yilning 1-4 noyabr kunlari Toshkent shahrida o‘tkaziladigan Respublika bosqichi o‘yinlarida ishtirok etadi.

В Хорезмской области прошли отборочные соревнования на переносной кубок по мини-футболу
Согласно Указу Президента Республики Узбекистан № УП-6099 от 30 октября 2020 года «О мерах по широкому внедрению здорового образа жизни и дальнейшему развитию массового спорта» 30 апреля 2022 г. утвержден протокол Министра по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан «О подготовке и проведении республиканских соревнований на переносной кубок по мини-футболу (футзалу) между сборными командами, состоящими из работников акционерных обществ, компаний, предприятий, организаций и учреждений, входящих в структуру Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций»
В целях обеспечения исполнения данного протокола 19 октября 2022 года в Ургенчском филиале ТУИТ имени Мухаммада аль-Хоразми были проведены соревнования по мини-футболу между организациями и предприятиями отрасли. На данных состязаниях активное участие приняла команда из сотрудников  СЭМС Хорезмской области.
Согласно плану, команды, прошедшие отборочный этап, примут участие в Республиканских играх, которые пройдут в Ташкенте 1-4 ноября текущего года.