Namanganda fuqarolar va tadbirkorlar uchun sayyor qabul tashkil etildi
Joriy yilning 21-iyul kuni Namangan viloyati Yangiqo‘rg‘on tumani Nanay MFY hududidagi madaniyat uyida Raqamli texnologiyalar vaziri o‘rinbosari Jamol Maxsudov, Yangiqo‘rg‘on tumani hokimligi hamda tuman Xalq qabulxonasi mas’ul xodimlari ishtirokida fuqarolar va tadbirkorlar uchun sayyor qabul o‘tkazildi.
Sayyor qabul davomida fuqarolar tomonidan mobil aloqa va simli internet xizmatlari sifati, internet tariflari, IT xizmatlari hamda boshqa masalalar yuzasidan 20 dan ortiq murojaat va takliflar bildirildi.
Murojaatlarning 12 tadan ortig‘i joyida ijobiy hal etildi hamda fuqarolarga tegishli huquqiy va amaliy tushuntirishlar berildi. Qo‘shimcha o‘rganish va vaqt talab etadigan 6 dan ortiq murojaat esa belgilangan tartibda ko‘rib chiqish uchun mas’ullarga biriktirildi. Murojaat mualliflariga ularni qonunchilikda belgilangan muddatlarda ko‘rib chiqish va natijalari bo‘yicha axborot taqdim etilishi ma’lum qilindi.
Shuningdek, Raqamli texnologiyalar vazirligi mutaxassislari tomonidan sayyor qabul ishtirokchilariga telekommunikatsiya infratuzilmasini rivojlantirish, raqamli ta’lim, davlat xizmatlarini raqamlashtirish, kiberxavfsizlik, sun’iy intellekt hamda IT industriyasini rivojlantirish yo‘nalishlarida amalga oshirilayotgan ishlar haqida batafsil ma’lumot berildi.

В Намангане организован выездной прием граждан и предпринимателей
21 июля в здании дома культуры, расположенного на территории махалли Nanay Янгикурганского района Наманганской области, состоялся выездной прием граждан и предпринимателей с участием заместителя министра цифровых технологий Республики Узбекистан Джамола Махсудова, а также ответственных сотрудников хокимията Янгикурганского района и районной Народной приемной.
В ходе приема от граждан поступило более 20 обращений и предложений, касающихся качества услуг мобильной связи и проводного интернета, интернет-тарифов, IT-услуг и других вопросов.
Более 12 обращений были решены непосредственно на месте, гражданам предоставлены необходимые правовые и практические разъяснения. Еще свыше 6 обращений, требующих дополнительного изучения и времени для рассмотрения, были переданы ответственным исполнителям. Заявителям разъяснено, что результаты рассмотрения их обращений будут предоставлены в установленные законодательством сроки.
Кроме того, специалисты Министерства цифровых технологий проинформировали участников выездного приема о реализуемых мерах по развитию телекоммуникационной инфраструктуры, цифрового образования, цифровизации государственных услуг, кибербезопасности, технологий искусственного интеллекта и IT-индустрии.