Navoiy viloyati Navbahor tumanida o‘n birinchi Raqamli texnologiyalar o'quv markazi o‘z faoliyatini boshladi
Navoiy viloyati Navbahor tumanida shinam va hamma shart-sharoitlarga ega o‘n birinchi Raqamli texnologiyalar o‘quv markazi ochildi.
Shuni ta’kidlash kerakki, endilikda Navoiy viloyatining barcha tuman, shaharlarida Raqamli texnologiyalar o‘quv markazlari mavjud.
Navbahor tumani Raqamli texnologiyalar o‘quv  markazi ochilishida Navbahor tumani hokimligi, IT-Park Navoiy viloyati filiali,  hamda Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi Navoiy viloyati hududiy boshqarmasi xodimlari ishtirok etib, kelajakda bu dargohda yetuk dasturchi-muhandislar yetishib chiqishini aniq ishonch bilan ta’kidladilar.
Navbahor tumanidagi Raqamli texnologiyalar o‘quv  markaziga kelgan yoshlar bu yerdagi shart-sharoitlar bilan tanishib, yaratilgan bu imkoniyatlardan unumli foydalanib kelajakda yetuk dasturchilar va mutaxassislar bo‘lishlarini mamnuniyat bilan so‘zlashdi.
Ushbu markazda Kompyuter savodxonligi, Web Dizayn, Front End va SMM yo‘nalishlari bo‘yicha kurslar o‘tilishi boshlanadi.

В Навбахорском районе Навоийской области открылся современный Учебный центр цифровых технологий. Данный центр стал одиннадцатым по счету, открытым в данном регионе.
Следует отметить, что в настоящее время во всех районах и городах Навоийской области действуют Учебные центры цифровых технологий.
В церемонии открытия учебного центра приняли участие руководители и сотрудники территориального управления Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций по Навоийской области, Навоийского филиала IT Park, хокимията Навбахорского района, а также местная молодежь.
Посетившая данный учебный центр молодежь ознакомилась с созданными здесь условиями и выразила желание в дальнейшем успешно освоить знания и навыки в сфере ИКТ в будущем стать квалифицированными IT-специалистами и программистами.
В данном учебном центре преподаются учебные курсы по основам компьютерной грамотности, веб-дизайну, фронтенд и SMM.