Navoiy viloyatida Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi tizimiga kiruvchi korxona va tashkilotlarining quyi bo`linmalari xodimlari oʻrtasida mini futbool boʻyicha musobaqa oʻtkazildi.
Mazkur musobaqa xodimlar oʻrtasida sog‘lom turmush tarzini targ‘ib qilish, do‘stona munosabatlarni shakllantirish va mustahkamlash maqsadida tashkil etildi.
Musobaqada Navoiy viloyati Hududiy boshqarmasi,“Oʻzbektelekom” AK va “Oʻzbekiston pochtasi” AJ Navoiy filiali, Aloqabank AK Navoiy filiali, Navoiy viloyati elektromagnit moslashuv xizmati, Telecom Device PRO va mobil aloqa kompaniyalari xodimlaridan iborat 12 ta jamoa ishtirok etdi.
Qizg‘in va murosasiz kechgan bellashuvda g‘oliblar aniqlandi: 1-o‘rinni “O‘zbektelekom” AK Navoiy filiali jamoasi, 2-o‘rinni “Aloqabank” AK Navoiy filiali, va 3-o‘rinni Navoiy viloyati “EMMX” jamoasi egalladi.

В Навоийской области прошли соревнования по мини-футболу среди работников подведомственных подразделений предприятий и организаций, входящих в систему Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций.
Соревнования были организованы с целью пропаганды здорового образа жизни среди сотрудников, формирования и укрепления дружеских отношений. В соревнованиях приняли участие 12 команд от Навоийского областного территориального управления Министерства, АК“Узбектелеком” и Навоийского филиала АО “Узбекистон почтаси”, Навоийского филиала АК "Алокабанк", Службы электромагнитной совместимости Навоийской области, Telecom Device PRO и компаний мобильной связи.
В напряженном и бескомпромиссном соревновании определились победители: 1-е место заняла команда Навоийского филиала АК “Узбектелеком”, 2-е место - Навоийский филиал АК “Алокабанк”, 3-е место-команда СЭМС Навоийской области.
Сотрудник СЭМС Навоийской области Туракулов М.Й. был отдельно отмечен как лучший нападающий соревнований.