Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti Nukus filialida o‘quv-seminar o‘tkazildi
Joriy yilning 20-aprel kuni Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti Nukus filiali bilan Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligining Qoraqalpog‘iston Respublikasi hududiy boshqarmasi va soha korxonalari o‘rtasida hamkorlikdagi ishlarni yanada takomillashtirish tadbirlariga muvofiq, Muhammad al-Xorazmiy nomidagi TATU Nukus filiali “Telekommunikatsiya texnologiyalari va kasb ta’limi” fakulteti kichik majlislar zalida Qoraqolpog‘iston Respublikasi Elektromagnit moslashuv xizmati tomonidan “Axborot xavfsizligi” mavzusida o‘quv-seminari o‘tkazildi.
Seminarga mazkur filialning “Axborot xavfsizligi” kafedrasi mudiri T.Berdimbetov, Yoshlar ishlari bo‘yicha dekan o‘rinbosari U.Turumbetov, Qoraqolpog‘iston Respublikasi EMMX tarmoq muhadisi T.Asamatdinov, kafedra professor-o‘qituvchilari va 3-bosqich talaba yoshlari qatnashdi.
Seminar ishtirokchilariga “Axborot xavfsizligi” mavzusi bo‘yicha taqdimotlar namoyish qilindi. O‘tkazilgan o‘quv seminari davomida talaba yoshlar tomonidan berilgan mavzuga doir barcha savollarga ma’ruzachilar tomonidan to‘liq va batafsil ma’lumot berildi.

20-го апреля нынешнего года в целях дальнейшего сотрудничества между Ташкентским университетом информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий, Территориальным управлением Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций и предприятий отрасли, в малом конференц-зале факультета «Телекоммуникационные технологии и профессиональное образование», Службой электромагнитной совместимости Республики Каракалпакстан был проведён учебный семинар на тему «Информационная безопасность».
В семинаре приняли участие заведующий кафедры «Информационная безопасность» Т.Бердимбетов, заместитель декана по работе с молодежью У.Турумбетов, и сетевой инженер 2-категории Службы электромагнитной совместимости Республики Каракалпакстан Т.Асаматдинов, профессора-преподаватели кафедры и студенты 3-курса.
Участникам семинара были представлены доклады на тему "Информационная безопасность". В ходе учебного семинара спикеры дали полную и подробную информацию по всем вопросам по теме, заданным студенческой молодежью.