2022-yil 4-mart sanasidagi O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “Oliy ta’lim muassasalari talabalarining bandligini ta‘minlash orqali ularning turmush tarzini yaxshilash chora-tadbirlari” bo‘yicha o‘tkazilgan videoselektordagi berilgan topshiriqlar ijrosini ta’minlash maqsadida, Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti Nukus filiali va soha korxonalari hamkorligida 2022-yil 11‑mart kuni “Bo‘sh ish o‘rinlari yarmarka”si tashkillashtirildi.
Yarmarkada O‘zbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligining Qoraqalpog‘iston Respublikasi Hududiy boshqarmasi boshlig‘i o‘rinbosari, Nukus shahar bandlikka ko‘maklashish markazi boshlig‘i o‘rinbosari va boshqa soha korxonalari rahbarlari qatnashdilar. Mazkur yarmarkani o‘tkazishdan maqsad, ishga joylashmoqchi bo‘lgan talaba-yoshlar, band bo‘lmagan fuqarolarning ish beruvchilarni bevosita muloqot orqali topish, ish beruvchilarga kerakli kadrlarni tanlashda amaliy yordam ko‘rsatishdan iborat bo‘ldi.

4 марта 2022 года под руководством Президента Республики Узбекистан был проведен видеоселектор на тему “Создание дополнительных возможностей для работы и получения доходов студентов высших учебных заведений”. В целях исполнения поручения Президента нашей страны в Нукусском филиале Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада аль-Хорезми совместно с предприятиями отрасли была организована ярмарка вакансий.
В ярмарке приняли участие заместитель начальника территориального управления Мининфоком по Республике Каракалпакстан, заместитель начальника Нукусского городского Центра содействия занятости и руководители других предприятий отрасли. Целью проведения данной ярмарки было оказание практической помощи молодым студентам, желающим устроиться на работу, незанятым гражданам в поиске работодателей посредством прямого общения, а также в подборе необходимых кадров для работодателей.