Анжуманда 600 дан ортиқ қонун чиқарувчи ва ижро этувчи ҳокимият раҳбарлари, Россия вa МДҲ мамлакатларининг соҳа вакиллари ҳамда Европа, Осиё ва Америка рақамли бозорларининг телекоммуникация, технология ва инфратузилма бўйича энг илғор компаниялар раҳбарлари иштирок этдилар.
Анжуман минтақада 5G технологиясининг имкониятлари ва соҳа учун унинг ўсиб бораётган аҳамияти ҳамда рақамли иқтисодиётнинг ривожланиш масалаларига бағишланди.
Шунингдек, анжуман доирасида "Евросиё минтақасининг ривожланишида мобил алоқанинг ҳиссаси: спектрни тақсимлаш бўйича узоқ муддатли сиёсат" мавзусида семинар бўлиб ўтди. Семинарда ҳукумат вакиллари, радиочастота бўйича мутахассислар ва соҳанинг манфаатдор вакиллари иштирок этдилар.
Семинарда асосан 5G технологиясини йўлга қўйишда фойдаланиши кутилаётган муҳим частота диапазонлари, ким ошди савдосини ташкиллаштириш, чегарадош ҳудудлар ўртасида частоталарни мувофиқлаштириш масалалари, шунингдек 5G технологияси
орқали эришилиши кутилаётган имкониятлар ҳақидаги янгиликлар муҳокама қилинди.
GSMA Mobile 360 Series – Eurasia 2019 анжуманида Ўзбекистон Республикаси Ахборот технологиялари ва коммуникацияларини ривожлантириш вазирлиги, Электромагнит мослашув маркази ДУК, «UNICON.UZ» ДУК ходимлари қатнашдилар.

В период с 8 по 9 октября 2019 года в г. Москве (Российская Федерация) состоялась конференция GSMA Mobile 360 Series – Eurasia 2019
В конференции приняли участие более 600 руководителей законодательных и исполнительных органов власти, отраслевых вертикалей из России и стран СНГ, руководители телекоммуникационных, технологических и инфраструктурных компаний самых передовых цифровых рынков Европы, Азии и Америки.
Конференция была посвящена возможностям технологии 5G и ее возрастающей значимости для отрасли и развития цифровой экономики в регионе.
Также в рамках конференции состоялся семинар «Вклад мобильной связи в развитие региона Евразия: Долгосрочная политика по выделению спектра». В семинаре приняли участие представители правительства, эксперты по радиочастотам и заинтересованные представители отрасли.
На семинаре были обсуждены вопросы о ключевых частотных диапазонах, организации аукционов, координации в приграничных районах, а также новости о возможностях, которые предоставит развитие 5G.