Joriy yilning 2-dekabr kuni Jizzax viloyati Elektromagnit moslashuv xizmatida “Korrupsiyaga qarshi kurashish oyligi” doirasida “Korrupsiyaga qarshi kurashish barchamizning burchimiz” mavzusida davra suhbati tashkil etildi. Unda Jizzax viloyati Adliya boshqarmasi bo‘lim boshlig‘i Sh.T.Sulaymonov ishtirok etib, milliy qonunchiligimizda korrupsiyaga qarshi kurashish bo‘yicha ko‘plab huquqiy hujjatlar mavjud ekanligi biroq, bu illatga qarshi kurashish har bir fuqaro, kattalar va yoshlarning birdek vazifasiga aylanmog‘i lozimligi haqida gapirdi.
Shuningdek, har bir fuqaro o‘z ish faoliyati davomida o‘zini namoyon etadigan har qanday ko‘rinishdagi korrupsion harakatlarga nisbatan shaxsiy pozitsiyasini bildirishi, adolat mezonlari ustuvorligini ta’minlashga harakat qilish va bu yo‘ldagi samaradorlikni sezilarli bo‘lishiga olib kelishini ta’kidlab o‘tdi.
Davra suhbati davomida, yaqinlashib kelayotgan 8-dekabr “O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi kuni” bayrami bilan barchani samimiy qutlab, bosh qomusimiz Konstitutsiyaning aholi hayoti va faravonligidagi o‘rni, jamiyat ustuvorligini ta’minlashdagi ahamiyatiga alohida to‘xtalib o‘tdi. Shu bilan birgalikda, Konstitutsiyaga kiritilayotgan o‘zgarishlar va ularning aholi turmush tarzi, huquq va erkinliklari kafolatlarining asosiy bosh bo‘g‘ini ekanligini aytib o‘tdi.
Davra suhbati so‘ngida xizmat xodimlari o‘zlarining qiziqtirgan barcha savollariga tegishli javoblarni oldilar.

В СЭМС Джизакской области организован круглый стол
В 2 декабря т.г. в рамках «Месячника борьбы с коррупцией» в Службе электромагнитной совместимости Джизакской области был организован круглый стол на тему «Борьба с коррупцией – долг всех нас». В нем принял участие Начальник управления Юстиции Джизакской области Ш.Т.Сулаймонов, который сказал, что в нашем законодательстве много правовых документов по борьбе с коррупцией, но борьба с этим злом должна вестись против действий каждого гражданина.
Он подчеркнул, что каждый гражданин должен выражать свою личную позицию в отношении любых форм коррупционных действий, проявляющихся в процессе его деятельности, стараться обеспечить приоритет критериев справедливости, а это приведет к значительной эффективности.
В ходе беседы он тепло поздравил всех с наступающим праздником «День Конституции Республики Узбекистан» 8 декабря, акцентировал внимание на роли Конституции в жизни и благосостоянии населения, важности обеспечение приоритета общества. При этом он отметил, что основное внимание уделяется изменениям, внесенным в Конституцию, и гарантиям образа жизни, прав и свобод своего народа.
В завершение круглого стола сотрудники службы получили актуальные ответы на все интересующие их вопросы.