Sayyor qabulni “EMMM” DUK boshlig‘i o‘rinbosari A. Xashimxodjayev olib bordi.
Tashkil etilgan ushbu sayyor qabulda, sohaga oid qonunlar, ya’ni “Aloqa tog‘risida”gi, “Radiochastota spektri to‘g‘risida”gi Qonunlar mazmun-mohiyati, Vazirlar Mahkamasining 2020-yil 22-dekabardagi 801-son “Radiochastota spektridan foydalanish sohasida ruxsat etish hamda radioelektron vositalar va yuqori chastotali qurilmalardan foydalanishni tartibga solish to‘g‘risida” Qaroriga asosan bir qancha vazifalar yengillashtirilgani va qog‘ozbozliklar kamayganligi, shu jumladan REV va YChQ egalariga yengilliklar yaratilgani, ruxsatnomalar rasmiylashtirish borasidagi muddatlar qisqartirilgani va talab etiladigan hujjatlar soddalashtirilganini va yana boshqa bir qator masalalar muhokama etildi.
Shuningdek kun tartibidagi yana bir masala O‘zbekiston Respublikasining “Jismoniy va yuridik shaxslar murojаatlari to‘g‘risida”gi Qonuni, undagi murojaatlar bilan ishlash hamda ko‘rsatilayotgan aloqa xizmatlari sifatini oshirish va mavjud kamchiliklarni bartaraf etish xususida to‘xtalib o‘tildi. Qabul jarayonida tushgan barcha savollarga korxona rahbariyati tomonidan tegishli javob va tushunchalar berildi.

В СЭМС Наманганской области прошёл дистанционный онлайн-приём
Согласно плана графика приёма физических и юридических лиц на местах ГУП «ЦЭМС» на II-полугодие 2021 года, 16 декабря текущего года руководством предприятия был организован дистанционный онлайн-прием (через программу «Zoom») в Наманганской области.
Прием физических и юридических лиц на местах провел заместитель руководителя ГУП «ЦЭМС» Хашимходжаев А.
В ходе приёма физических и юридических лиц на местах были расмотрены различные вопросы отрасли а именно, содержание Закона «О связи», Закона «О радиочастотном спектре», Постановления Кабинета Министров от 22 декабря 2020 г. № 801 «О регулировании в области использования радиочастотного спектра и использования радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств». Эти изменения упрощают ряд задач и сокращают бумажную волокиту, в том числе предоставляют льготы для владельцев РЭС и ВЧУ, сокращают время и упрощают процедуру оформления разрешительных документов.
Еще одним вопросом повестки дня был Закон Республики Узбекистан «Об обращениях физических и юридических лиц», который касается обращений и повышения качества услуг связи и устранения имеющихся недостатков.
В ходе встречи на все заданные вопросы даны развернутые ответы и объяснения со стороны руководства предприятия.