Qoraqalpog‘iston Respublikasi Elektromagnit moslashuv xizmatida TATU Nukus filiali talabalari bilan o‘quv-seminar o‘tkazildi
“Elekromagnit moslashuv markazi” davlat unitar korxonasining Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti bilan hamkorlik ishlari davom etmoqda.
Joriy yilning 28-oktabr kuni Qoraqalpog‘iston Respublikasi Elektromagnit moslashuv xizmatida Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti Nukus filiali talabalari bilan Raqamli texnologiyalar vazirligi tizimidagi soha korxonalari faoliyati bilan tanishtirish va korxonaga jalb qilish loyihasida ishtirok etgan talabalarni saralash maqsadida “Milliy radiomonitoring tizimi” mavzusida o‘quv-seminar tashkil etildi.
O‘quv-seminar davomida korxonaning ish faoliyati, bugungi kunda olib borilayotgan ishlar, talabalar tomonidan berilgan savollarga javoblar berildi.

В СЭМС Республики Каракалпакстан прошел учебный семинар со студентами Нукусского филиала ТУИТ
Продолжается сотрудничество ГУП «Центр электромагнитной совместимости» с Ташкентским университетом информационных технологий имени Мухаммада аль-Хорезми.
28 октября текущего года в Службе электромагнитной совместимости Республики Каракалпакстана для ознакомления студентов Нукусского филиала Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада Ал-Хорезми с деятельностью предприятий в системе министерства цифровых технологий и отбора студентов, участвующих в проекте по привлечению на предприятия был проведён обучающий семинар на тему  “Национальная система радиомониторинга”
В ходе семинара, проводимого в форме дискуссии, студенты были ознакомлены с деятельностью предприятия и с проводимой на сегодняшний день работой, а также получили интересующую их информацию и ответы на заданные вопросы.