2023-yil 17-mart kuni Xorazm viloyati EMMX xodimlari A.Palyozov va H.Matyusupovlar ishtirokida viloyat Bojxona boshqarmasi binosining majlislar zalida Bojxona boshqarmasi xodimlari bilan yillik ish rejaga asosan O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2020-yil 22-dekabrdagi 801-son qarorining mazmun- mohiyatini tushuntirish va ijrosini ta’milash, shuningdek, viloyat hududida REVlarning elektromagnit moslashuvi bilan bog‘liq masalalarni yoritish maqsadida texnik o‘quv mashg‘uloti o‘tkazildi.
Mashg‘ulot mobaynida sohaga oid qonun hujjatlari taqdimot yordamida tushuntirilib, o‘zaro muloqot o‘tkazildi. Bojxona boshqarmasi xodimlarini qiziqtirgan sohaga oid savollariga javoblar berildi.
O‘quv mashg‘uloti davomida hozirgi kundafuqarolar orasida juda ko‘p tarqalayotgan va foydalanilayotgan mobil aloqa signallarini kuchaytiruvchi qurilma (repiter)lar haqida to‘liq va atroflicha ma’lumotlar taqdim qilindi.

17 марта 2023 года сотрудниками СЭМС Хорезмской области А.Палёзовым и Х.Матюсуповым в зале заседаний областного таможенного управления, в соответствии с годовым планом работ, был проведён учебный семинар с целью разъяснения содержания и обеспечения исполнения постановления Кабинета Министров Республики Узбекистан № 801 от 22 декабря 2020 года, а также освещения вопросов, связанных с электромагнитной совместимостью РЭС на территории области..
В ходе учебного семинара с помощью презентации были разъяснены законодательные акты отрасли и другие нормативные документы.
Были даны ответы на вопросы сотрудников таможенного управления по интересующей сфере. На семинаре была представлена полная и подробная информация о работе устройств усиления сигналов мобильной связи (ретрансляторов), которые в настоящее время широко распространены и используются среди населения.