Joriy yilning 6-may kuni poytaxtda yangi Plug and Play Uzbekistan ofisining ochilish marosimi bo‘lib o‘tdi.
Plug and Play – dunyodagi yetakchi innovatsion platformalardan biri boʻlib, startaplar, korporatsiyalar, venchur kapital firmalari, universitetlar va davlat muassasalarini birlashtiradi.
Tadbirda Raqamli texnologiyalar vaziri Sherzod Shermatov, Plug and Play Tech Center hamkori Sasha Karimpur, Plug and Play Uzbekistan asoschisi va direktori Feliks Lammers qatnashdi.
Shuningdek, xorijiy hamkorlar hamda 300 dan ortiq tadbirkorlar, investor va ekspertlar ishtirok etishdi.
O‘zbekistonda ofis ochish mahalliy korporatsiyalar va agentliklar uchun koʻproq imkoniyatlar yaratish, shuningdek, mamlakatda startaplarning rivojlanishini jadallashtirishga yordam beradi. Bundan tashqari, Plug and Play bilan hamkorlik mahalliy startaplarga xalqaro bozorga chiqishga yordam beradi.
Tadbir davomida FinTech va InsureTech boʻyicha panel muhokamalari ham bo‘lib o‘tdi.
Plug and Play korporativ innovatsion dasturlarni taklif qiladi va korporativ hamkorlarga innovatsion sayohatining har bir bosqichida, o‘rganishdan tortib to amalga oshirishgacha yordam beradi.
2006-yilda tashkil etilganidan buyon Plug and Play dasturlari global miqyosda kengaydi va hozirda dunyoning 30 dan ortiq joylarida mavjud boʻlib, startaplarga Kremniy vodiysida va undan tashqarida muvaffaqiyatga erishish uchun zarur boʻlgan resurslarni taqdim etadi. 10 000 dan ziyod startaplar va 1 400 ta rasmiy korporativ hamkorlar bilan kompaniya ko‘plab sohalarda mukammal startap ekotizimini yaratib kelmoqda.

В Ташкенте открылся новый офис Plug and Play
Plug and Play — одна из ведущих мировых инновационных платформ, объединяющая стартапы, корпорации, венчурные фирмы, университеты и государственные учреждения.
В мероприятии приняли участие министр цифровых технологий Шерзод Шерматов, партнер Plug and Play Tech Center Саша Каримпур, основатель и директор Plug and Play Uzbekistan Феликс Ламмерс.
Также приняли участие иностранные партнеры и более 300 предпринимателей, инвесторов и экспертов.
Открытие офиса в Узбекистане поможет создать больше возможностей для местных корпораций и агентств, а также ускорит развитие стартапов в стране. Кроме того, партнерство с Plug and Play помогает местным стартапам выйти на международный рынок.
На мероприятии также состоялись панельные дискуссии по FinTech и InsureTech.
Plug and Play предлагает корпоративные инновационные программы и поддерживает корпоративных партнеров на каждом этапе их пути к инновациям, от обучения до внедрения.
С момента своего создания в 2006 году Plug and Play распространилась по всему миру и теперь доступна более чем в 30 точках по всему миру, предоставляя стартапам ресурсы, необходимые им для достижения успеха в Силиконовой долине и за ее пределами. Имея более 10 000 стартапов и 1400 официальных корпоративных партнеров, компания создает идеальную стартап-экосистему во многих областях.