Qoraqalpog‘iston Respublikasi Axborot texnologiyalari texnikumida o‘quv-seminar o‘tkazildi
O‘zbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi Hududiy boshqarmasining 2022-yil 8-apreldagi 10-son bayonnomasida ko‘rsatilgan topshiriqlar ijrosi bo‘yicha, joriy yilning 13-14-aprel kunlari Qoraqolpog‘iston Respublikasi Elektromagnit moslashuv xizmati mutaxassislari A.Shimbergenov va A.Yeshimbetovlar tomonidan Nukus shahridagi Axborot texnologiyalari texnikumida o‘quv-seminari o‘tkazildi.
o‘quv-seminarda texnikumning Telekommunikatsiya texnologiyalari mutaxassisligi bo‘yicha 2-kurs talabalari qatnashdi. Seminar ishtirokchilariga “Radioto‘lqinlarning tarqalishi, ularning xususiyatlari” hamda “Mobil aloqa tizimlari” mavzulari bo‘yicha taqdimotlar namoyish qilindi.
Seminar ishtirokchilarda o‘quv taqdimotlari katta qiziqish uyg‘otdi. Ular o‘zlarini qiziqtirgan savollarga to‘liq va batafsil ma'lumot olishdi.

В целях выполнения задач, указанных в протоколе №10 от 8 апреля 2022 года Территориального управления Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан, 13-14 апреля специалисты Службы электромагнитной совместимости Республики Каракалпакстан провели учебный семинар в техникуме информационных технологий города Нукуса.
В учебном семинаре приняли участие студенты 2-курса техникума, обучающиеся по специальности «Телекоммуникационные технологии». Участникам семинара были представлены доклады по темам «Распространение радиоволн, их характеристики» и «Системы мобильной связи».
Учебная презентация вызвала большой интерес у участников семинара. Они получили полную и подробную информацию по интересующим их вопросам.