TATUda magistrlik diplomlari topshirildi
Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universitetida 2017-yil 17-iyun kuni magistrlarga diplom topshirish marosimi bo‘lib o‘tdi. Har o‘quv yilida magistrlarga diplom topshirish marosimi universitetda tantanali ravishda, bayramona ruhda o‘tkaziladi. Bu yil ham an’anaga sodiq qolgan holda ushbu marosim tantanali, bayramona ruhda tashkil etildi.
Bu yil 9 ta mutaxassislik bo‘yicha 151 nafar talaba magistrlik dissertatsiyalarini muvaffaqiyatli himoya qilib, “Magistr” unvoniga ega bo‘lishdi.
Universitetda magistrlarning bilim olishlari va ilmiy faoliyat olib borishlari uchun hamma imkoniyatlar yaratilgan. Bugungi kunda katta fondga ega bo‘lgan axborot resurs markazi, virtual laboratoriya ishlari va ma’ruza matnlari bilan boyitilgan elektron kutubxona magistrlar xizmatida. Bundan tashqari, internet tizimidan keng foydalanish ham yo‘lga qo‘yilgan. Universitet magistrlari xorijiy mamlakatlarning oliy o‘quv yurtlarida ham malakalarini oshirib kelmoqdalar.
Bu yilgi bitiruvchilarning magistrlik dissertatsiyalarining yuqori darajada tayyorlanganligi Davlat attestatsiyasi Komissiyasi tomonidan alohida ta’kidlab o‘tildi. Ayniqsa, 30 ga yaqin magistrlik dissertatsiyalarining chet tillarida himoya qilinganligi e’tiborga sazovordir.

17 июня в Ташкентском университете информационных технологий им. Махуммада Ал-Хорезмий состоялось торжественное мероприятие, посвященное вручению магистерских дипломов. В 2017 году 151 выпускников ТУИТ, успешно защитив диссертации, получили степень магистра.
В университете созданы все условия для обучения и ведения научной деятельности. Сегодня магистры имеют возможность пользоваться услугами Информационно-ресурсного центра, имеющего большой фонд, в том числе виртуальные лабораторные работы и тексты лекций электронной библиотеки, многочисленные интернет-ресурсы. Кроме того, магистры постоянно повышают квалификацию в зарубежных учебных заведениях.
В этом году ТУИТ принимает документы абитуриентов и в электронной форме, а также впервые внедряет собственную систему контроля и управления доступом абитуриентов на место проведения тестовых испытаний на основе биометрических и паспортных данных.
Данные системы позволяют обеспечить прозрачность процесса работы приемной комиссии, сэкономить расходы для областных абитуриентов, повысить объективность сдачи тестов абитуриентами.
В церемонии вручения магистерских дипломов ТУИТ приняли участие руководители Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций Узбекистана и предприятий отрасли.