Toshkent shahridagi Inha universitetida yangi magistratura yo‘nalishi ochilmoqda
Toshkent shahridagi Inha universiteti biznes va fundamental yo‘nalishlariga qo‘shimcha sun’iy intellekt, katta ma’lumotlar va bulutli hisoblash mavzularini qamrab olgan “Raqamli transformatsiyadagi MBA (ABC MBA)” nomli magistrlik dasturi ochilishi haqida e’lon qiladi.
Dasturning maqsadi talabalarga menejerlik tafakkuri va konvergent muammolarni hal qilish qobiliyatlarini rivojlantirish hamda texnik, nazariy va amaliy bilimlarni birlashtirib, tashkilotlarda raqamli biznes transformatsiyasini loyihalashtirish, amalga oshirish va boshqarish imkoniyatini berishdir. Dastur moliyaviy xizmatlar, ishlab chiqarish, sog‘liqni saqlash, mehmondo‘stlik, ta’lim va hukumat kabi turli sohalarda biznesni raqamli transformatsiyasiga yordam beradi.
Ushbu kunduzgi ta’lim shaklidagi dastur kelajakdagi innovatsion yosh avlodni raqamli transformatsiya va ilg‘or texnologiyalari bilan bog‘liq misli ko‘rilmagan biznes muammolarni hal qilishga va raqamli texnologiyalar va strategiyalarni biznesga samarali ravishda birlashtira oladigan professional menejerlarni tayyorlashga mo‘ljallangan.
Ta’lim jarayoni Toshkentda ikki semestr va Koreya Respublikasida ikki semestrni o‘z ichiga qamrab oladi. Barcha mashg‘ulotlar ingliz tilida olib boriladi. Dasturni muvaffaqiyatli yakunlanganlarga INHA universiteti diplomi beriladi.

В Университете Инха в Ташкенте открывается новое направление магистратуры
Университет Инха в Ташкенте объявил о запуске новой магистерской программы под названием «MBA в области цифровой трансформации (ABC MBA)», охватывающей темы искусственного интеллекта, больших данных и облачных вычислений в дополнение к фундаментальным областям делового администрирования.
Цель программы - дать возможность студентам, разрабатывать, внедрять и управлять цифровой трансформацией бизнеса в организациях, развивая управленческое мышление и конвергентные возможности решения проблем, сочетая технические, теоретические и практические знания. Программа предназначена для содействия цифровой трансформации бизнеса в различных отраслях, таких как финансовые услуги, производство, здравоохранение, гостиничный бизнес, образование и правительство.
Очная программа продумана так, чтобы подготовить будущее поколение инновационных молодых людей к решению беспрецедентных бизнес-задач, связанных с цифровой трансформацией и передовыми технологиями, обучить профессиональных менеджеров, которые могут понять и эффективно интегрировать цифровые технологии и стратегии в бизнес.
Обучение включает в себя два семестра в Ташкенте и два семестра в Республике Корея. Все курсы ведутся на английском языке. После успешного завершения программы выдается диплом Университета INHA.
Прием заявок на первый курс 2021/2022 будет открыт в марте. Вся подробная информация будет публиковаться на сайте Университета – inha.uz.