2022-yil uchun tasdiqlangan ish rejasiga muvofiq Xorazm viloyati Elektromagnit moslashuv xizmati xodimlari tomonidan 2022-yil 28-iyun kuni Urganch shahar Ichki ishlar organlari faoliyatini muvofiqlashtirish boshqarmasi Urganch shahar shaxsiy tarkibida texik-o‘quv ishlari o‘tkazildi.
Tadbir Urganch shahar Ichki ishlar organlari faoliyatini muvofiqlashtirish bo‘limi (IIO FMB) boshlig‘i o‘rinbosari madaniy-ma’rifiy ishlar bo‘limi boshlig‘i kapitan Berdiev Javlon tomonidan tashkillashtirildi.
O‘quv jarayonida Xorazm viloyati EMMX 2-toifali muhandisi A.Palyozov tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2020-yil 22-dekabrdagi 801-sonli qarori bilan tasdiqlangan “Radioelektron vositalar va yuqori chastotali qurilmalarni O‘zbekiston Respublikasi hududida sotib olish (berish), sotish va (yoki) o‘rnatish (qurish), xorijdan olib kirish va foydalanish tartibiga rioya qilinishi ustidan nazoratni tashkil etishda vazirlik va idoralarning o‘zaro hamkorligi to‘g‘risida”gi Nizom talablari ishtirokchilarga batafsil tushuntirib berildi.
Shuningdek, mavzu doirasida noqonuniy foydalanishda bo‘lgan radiuzatkichlar va ularni aniqlash bo‘yicha ishlar ham so‘zlab o‘tildi.

В УВД Хорезмской области организован обучающий семинар
В соответствии с утвержденным планом работы на 2022 год, 28 июня 2022 года сотрудниками Службы электромагнитной совместимости Хорезмской областипроведены профилактические и обучающие работы в Ургенчском городском отделе координации внутренних дел.
Мероприятие было организовано капитаном Бердиевым Жавлоном, заместителем начальника отдела координации внутренних дел города Ургенча, начальником управления культурно-просветительской работы.
В ходе обучения, под руководством инженера 2 категории СЭМС Хорезмской области А.Палеозова были даны подробные разъяснения о требованиях Положения «О взаимодействии министерств и ведомств по организации контроля за соблюдением порядка приобретения (передачи), реализации и (или) установки (строительства), ввоза из-за границы и использования радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств на территории Республики Узбекистан», утверждённое Постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан № 801 от 22 декабря 2020 года.
В рамках темы также обсуждались радиопередатчики, находящиеся в незаконном использовании, и работа по их выявлению.