Xorazm viloyatida sayyor qabul o‘tkazildi
2022-yil 23-iyun kuni “Elektromagnit moslashuv markazi” DUK rahbariyati tomonidan 2022-yil I-yarim yilligida viloyatlarda jismoniy va yuridik shaxslarning vakillarini sayyor qabul jadvaliga asosan Xorazm viloyatida videokonferensaloqa shaklida sayyor qabul o‘tkazildi.
O‘zbekiston Respublikasida soha faoliyatini tartibga solish va rivojlantirishga oid qonun va qonunosti hujjatlarning mazmun-mohiyatini fuqarolar va tadbirkorlik subyektlariga yetkazish, ular faoliyatidagi muammolarni aniqlash va vakolat doirasida hal etish choralarini ko‘rish bo‘yicha qabul qatnashchilariga tushuntirish berildi. Shuningdek, O‘zbekiston Respublikasining “Jismoniy va yuridik shaxslar murojaatlari to‘g‘risida”gi Qonunning mohiyati, murojaatlar bilan ishlash, ko‘rsatilayotgan aloqa xizmatlari sifatini oshirish hamda mavjud kamchiliklarni bartaraf etish yuzasidan suhbat bo‘lib o‘tdi.
Suhbat davomida “EMMM” DUKning tashkil etilishi, asosiy vazifalari, O‘zbekiston Respublikasi milliy radiomonitoring tizimi va uning qamrov hududi, sohaga zamonaviy texnologiyalarning kirib kelishi va istiqboldagi taraqqiyoti haqida so‘z bordi.
Xorazm viloyati Elektromagnit moslashuv xizmati tomonidan bugungi kungacha amalga oshirilayotgan ishlar va kelgusidagi rejalar haqida kelishib olindi.

23 июня 2022 года руководством ГУП “Центр электромагнитной совместимости” согласно графику проведения выездных приёмов в регионах в I полугодии 2022 года, в Xорезмской области состоялся выездной прием представителей физических и юридических лиц в формате видеоконференцсвязи.
На встрече были даны разъяснения по сущности и содержанию Закона Республики Узбекистан “Об обращениях физических и юридических лиц” и других подзаконных актов, регулирующих деятельность по оказанию услуг связи, а также проведен обмен мнениями по поводу улучшения работы по обращениям, проблем, возникающих в ходе деятельности и их решения в рамках установленных полномочий.
Во время беседы организаторы довели до внимания участников специфику работы ГУП «ЦЭМС», его основные функции, задачи и особенности Национальной системы радиомониторинга Республики Узбекистан, внедрение в сферу современных технологий и перспективы ее развития.
Также, во время выездного приема состоялся обмен мнениями участников и обсуждены актуальные вопросы по поводу деятельности ГУП «ЦЭМС».
Подготовил: Специалист по связям с общественностью и средствам массовой информации ГУП “ЦЭМС”- Л.А.Тургунова