sliderTanishuv jarayonida filialda ishlarni tizimli amalga oshirish, viloyatda IT eksport hajmini yo‘lga qo‘yish, yoshlarga munosib ish o‘rinlari yaratish, shuningdek, BPO va KPO xizmatlar yo‘nalishida markazlar faoliyatini ham tashkil etish bo‘yicha topshiriqlar berildi.
Bundan tashqari, IT school faoliyati bilan tanishilib, yoshlar bilan suhbat qurildi. Suhbat davomida yoshlar uchun yaratilgan sharoitlar va imkoniyatlar o‘rganib chiqilib, yoshlarning takliflari tinglandi.
Ma’lumot uchun, ushbu markazda hozirgi kunda 10 xil yo‘nalishda umumiy hisobda 170 nafar o‘g‘il-qiz va 45 nafar imkoniyati cheklangan va ijtimoiy himoyaga muhtoj yoshlar tahsil olib kelmoqda.

Министр цифровых технологий Шерзод Шерматов в ходе визита в Наманганскую область ознакомился с проектом строительства Наманганского областного филиала IT Park и деятельностью IT-школы.
В ходе встречи были даны поручения по планомерному осуществлению работы в отрасли, налаживанию объемов экспорта ИТ в регионе, созданию достойных рабочих мест для молодежи, а также организации центров в сфере услуг BPO и КПО.
Кроме того, была представлена деятельность IT-школы и проведена беседа с молодежью. В ходе беседы были изучены условия и возможности, созданные для молодежи, выслушаны предложения молодежи.
Для сведения, в настоящее время в этом центре по 10 различным направлениям обучаются 170 юношей и девушек и 45 молодых людей с ограниченными возможностями и нуждающихся в социальной защите.