Жорий йилнинг 15-16 апрел кунлари Самарқанд вилоятида алоқа корхоналарининг ҳолатини аниқлаш ҳамда фуқароларга кўрсатилаётган хизматлар сифатини ошириш мақсадида Ахборот технологиялари ва коммуникацияларини ривожлантириш вазири Шуҳрат Содиқов бошчилигидаги ишчи гуруҳ вилоятга ташриф буюрди. Ишчи гуруҳ ўз ташрифи давомида РРТМ ДУК, АК "Ўзбектелеком", АК "Ўзбекистон Почтаси" филиалларида, шу ҳисобда Самарқанд вилояти Электромагнит мослашув хизматида бўлди.
Вазир хизматнинг ҳудуди, техник жиҳозланиши, моддий таъминоти билан танишди. Хизмат ходимлари томонидан вилоятда рақамли телевидение ва радиоэшиттириш қамровининг ҳолати, турли авлод мобиль алоқаси ва мобиль Интернетининг қамровини қиёсий баҳолаш бўйича тақдимот намойишда иштирок этди. Вазир ҳудудни асраб-авайлаш ва янада ободонлаштириш бўйича тавсиялар бериб, барча ходимларга ишларида омад тилади ва Рамазон ойи билан табриклади.

15-16 апреля текущего года рабочая группа во главе с министром по развитию информационных технологий и коммуникаций Шухратом Садиковым, посетила Самаркандскую область в целях определения состояния предприятия связи и улучшения качества предоставляемых услуг гражданам. В ходе своего визита рабочая группа посетила филиалы ГУП «ЦРРТ», АК «Узбектелеком», АК «Узбекистон почтаси» а также Службу электромагнитной совместимости Самаркандской области.
Министр ознакомился с территорией, техническим оснащением, материальным обеспечением Службы. Сотрудниками Службы были представлены презентация состояние покрытия цифрового телевидения и радиовещания в области, визуальная оценка покрытия сети мобильной связи и мобильного интернета различных поколений. Министр дал свои рекомендации по поддержанию и дальнейшего улучшения состояния территории и пожелал всем сотрудникам Службы удачи в работе и процветаний. А также поздравил всех сотрудников свешенным месяцем Рамадан.