KORRUPSIYAGA QARSHI BIRGALIKDA KURASHAMIZ
Har qanday davlat va jamiyat uchun korrupsiyaga qarshi kurashish eng dolzarb masalalardan biridir. Shu ma’noda, Ozbekiston Respublikasi “Korrupsiyaga qarshi kurashish to‘g‘risida”gi Qonunni qabul qilinishi muhim ahamiyat kasb etadi.
Elektromagnit moslashuv markazi” DUKning korrupsiyaga qarshi kurash dasturiga muvofiq, korrupsiya bilan bog‘liq masalalarni tartibga solish to‘g‘risidagi qonun hujjatlarini o‘rganish reja qilingan.
Korxona xodimlarini Ozbekiston Respublikasining korrupsiyaga qarshi kurashish sohasidagi qonunchilik bazasi, shuningdek korrupsiyaga oid huquqbuzarliklarni sodir etganlik uchun javobgarlik choralari bilan tanishtirish maqsadida Qoraqalpog‘iston Respublikasi Elektromagnit moslashuv xizmatida joriy yilning 26‑iyun kuni “Korrupsiyaga qarshi birgalikda kurashamiz” mavzusida o‘quv-seminar o‘tkazildi.
Oquv-seminarda Ozbekiston Respublikasining “Korrupsiyaga qarshi kurashish to‘g‘risida” ORQ-419-son Qonuni, Ozbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining “Korrupsiyaga oid huquqbuzarlik haqida xabar bergan yoki korrupsiyaga qarshi kurashishga boshqa tarzda ko‘maklashgan shaxslarni rag‘batlantirish tartibi to‘g‘risidagi nizomni tasdiqlash haqida” 829-son qarorlari haqida ma’lumotlar berildi.

ВМЕСТЕ БОРЕМСЯ С КОРРУПЦИЕЙ
Борьба с коррупцией является одной из самых приоритетных проблем для любой страны и общества. В этом большое значение имеет принятие Закона Республики Узбекистан «О противодействии коррупции».
В соответствии с антикоррупционной программой ГУП «Центр электромагнитной совместимости» запланировано изучение нормативно-правовых документов по регулированию вопросов, связанных с коррупцией.
В целях ознакомления работников предприятия с законодательной базой Республики Узбекистан в сфере противодействия коррупции, а также мерами ответственности за совершение коррупционных правонарушений, в Службе электромагнитной совместимости Республики Каракалпакстан, 26 июня текущего года проведен обучающий семинар на тему «Бороемся с коррупцией вместе».
На учебном семинаре даны информации о Законе Республики Узбекистан «О противодействии коррупции» № ЗРУ-419, Постановлении Кабинета Министров Республики Узбекистан №829 «Об утверждении положения о порядке награждения лиц, сообщивших о коррупционных правонарушениях или оказавших иным образом содействие в борьбе с коррупцией»
Кроме того, разъяснены статьи 61, статьи 61-1, статьи 175-8, статьи 193-1, статьи 193-2 административной ответственности за противодействие коррупции, а также связанные с коррупцией статьи Уголовного кодекса.