Vatan himoyachilari kuni hamda O‘zbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlarining tashkil etilganiga 25 yilligi munosabati bilan O‘zbekiston Respublikasi axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi Maxsus avariya-tiklash boshqarmasida ham tantanali marosim bo‘lib o‘tdi.
Tadbirda qayd etigani kabi, Qurolli Kuchlarimizning salohiyatini har tomonlama mustahkamlashga qaratilayotgan alohida e’tibor shaxsiy tarkibning jangovar va ma’naviy tayyorgarligi yuksalishi, Vatan himoyachilarining yuksak aql-zakovati, intellektual salohiyati, mustahkam irodasi, o‘z xalqiga sadoqati kabi olijanob xususiyat va fazilatlarining shakllanishiga xizmat qilmoqda.
Bu e’tibor samarasini O‘zbekiston Respublikasi axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi Maxsus avariya-tiklash boshqarmasi misolida ham ko‘rish mumkin. Harbiy qismning moddiy-texnik bazasi zamonaviy texnika bilan mustahkamlanib, o‘quv-mashq jarayonlarida axborot-kommunikatsiya texnologiyalaridan keng foydalanilmoqda. Natijada, boshqarma avariya-tiklash ishlarini olib borish jarayonida aloqa boshqaruvini tashkil etish, O‘zbekiston Respublikasining aloqa va telekommunikatsiya ob’ektlarida avariya-tiklash ishlarini amalga oshirish, aloqa ob’ektlarida qo‘riqlashni amalga oshiradigan professional tarkibga ega bo‘ldi.
Marosimda boshqarmaning bir guruh xizmatchilariga O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti nomidan davlatimizning yuksak “Sodiq xizmatlari uchun” hamda “Shuhrat” medallari, “O‘zbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlariga 25 yil” esdalik nishonlari topshirildi.

Накануне празднования Дня защитников Родины в Специальном аварийно-восстановительном управлении Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан состоялась торжественная церемония вручения государственных наград и памятных знаков «Ўзбекистон Республикаси Қуролли Кучларига 25 йил».
В мероприятии приняли участие военнослужащие Специального аварийно-восстановительного управления и представители Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций и его структурных подразделений.
На мероприятии было отмечено, что профессионализм и высокие моральные качества военнослужащих национальной армии, их патриотизм и самоотверженное служение Родине, являются ключевым фактором, обеспечивающим высокую боеспособность Вооруженных Сил Республики Узбекистан. Одним из важнейших направлений широкомасштабных реформ в военной сфере, проведенных в годы независимости, стало совершенствование системы подготовки и повышения квалификации военнослужащих. Это позволило укрепить знания и профессиональные навыки.
В ходе мероприятия в торжественной обстановке от имени Президента Республики Узбекистан группе военнослужащих, внесших достойный вклад в укрепление обороноспособности нашего государства и формирование национальной армии, были вручены государственные награды и памятные знаки «Ўзбекистон Республикаси Қуролли Кучларига 25 йил». Также от имени Мининфоком были вручены ведомственные награды.
Специальное аварийно-восстановительное управление обеспечивает:
- организацию связи управления при проведении аварийно-восстановительных работ;
- выполнение аварийно-восстановительных работ на объектах связи и телекоммуникационных сетях Республики Узбекистан;