Koreya Respublikasining Oʻzbekistondagi Favqulodda va muxtor elchisi bilan uchrashuv
2019-yil 5-iyulda Oʻzbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligida Koreya Respublikasining Oʻzbekistondagi Favqulodda va muxtor elchisi Kan Chje Kvon bilan uchrashuv boʻlib oʻtdi.
Uchrashuv davomida Vazir Elchini Oʻzbekistonga tayinlangani munosabati bilan tabrikladi hamda yuksak va masʼuliyatli ishida muvaffaqiyat tiladi. U, shuningdek, 2017-yil 22-25-noyabr kunlari Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining Janubiy Koreyaga amalga oshirgan davlat tashrifi axborot texnologiyalari sohasida oʻzbek-koreys hamkorligini yanada kengaytirganini taʼkidladi.
Uchrashuv chogʻida axborot texnologiyalari, ayniqsa, kosmik tadqiqotlar va texnologiyalar, texnoparklar va innovatsiya markazlarini rivojlantirish hamda boshqarish, IT-taʼlim va teletibbiyotning eng yangi texnologiyalarini joriy etish masalalarining joriy holati va kelgusidagi hamkorlikni rivojlantirishning harakatlar rejasi boʻyicha fikr almashildi.
Tomonlar axborot texnologiyalari sohasida Oʻzbekiston va Koreya Respublikasi oʻrtasida hamkorlikni rivojlantirish boʻyicha ulkan salohiyat mavjudligi hamda bu borada barcha saʼy-harakatlarni safarbar etishga tayyor ekanliklarini bildirdilar.

5 июля 2019 года в Министерстве по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан состоялась встреча с Чрезвычайным и Полномочным Послом Республики Корея в Узбекистане Кан Чжэ Квоном.
В ходе встречи Министр поздравил Посла с назначением в Узбекистан и пожелал успехов на высоком и ответственном посту. Он также отметил, что Государственный визит Президента Республики Узбекистан в Южную Корею 22-25 ноября 2017 года еще более расширил узбекско-корейское сотрудничество в сфере информационных технологий.
В ходе встречи состоялся обмен мнениями по текущему состоянию и планам дальнейшего развития сотрудничества в сфере информационных технологий, в особенности, в области космических исследований и технологий, развития и управления технопарками и инновационными центрами, IТ-образования, а также внедрения новейших технологий телемедицины.
Стороны отметили, что имеется большой потенциал для развития сотрудничества между Узбекистаном и Республикой Корея в сфере информационных технологий и выразили готовность приложить для этого максимум усилий.